Wirtualna Polska

Jaką kuchenkę mikrofalową wybrać?

Jaką kuchenkę mikrofalową wybrać?

mediaexpert

Wbrew pozorom wybór sprzętów kuchennych może nieść ze sobą wiele konsekwencji. W końcu nasz ostateczny wybór będzie wpływać nie tylko na sam proces gotowania, ale również na efekt końcowy dań.

Wirtualna Polska

W naszej kuchni oprócz lodówki, piekarnika, czy płyty grzewczej, nie może zabraknąć także kuchenki mikrofalowej. Dlatego dziś postaramy się odpowiedzieć na pytania: jaką kuchenkę mikrofalową wybrać?, na jakie funkcje i programy zwracać uwagę? oraz w co powinna być wyposażona mikrofalówka, aby w pełni zadowolić właściciela?

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska
Źródło: mediaexpert. Na zdjęciu model: <a href=SAMSUNG GE83X">

Źródło: mediaexpert. Na zdjęciu model: SAMSUNG GE83X

#1 W zabudowie czy wolnostojąca?

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Na rynku jest cała masa urządzeń zarówno wolnostojących, jak i takich do zabudowy. To, który model będzie lepiej nadawać się do naszej kuchni, zależy od osobistych preferencji. Jeśli lubisz, kiedy w kuchni panuje idealny porządek, a wszystkie sprzęty kuchenne możesz ukryć, lepiej postaw na kuchenkę mikrofalową do zabudowy. Uwzględnij tu takie szczegóły: jak rozmiary urządzenia oraz sposób otwierania (w którą stronę otwierają się drzwiczki).

Z kolei, jeśli masz małą kuchnię, w której każdą wnękę musisz jak najlepiej wykorzystać, lepszym rozwiązaniem będzie mikrofalówka wolnostojąca. Ustawisz ją w wygodnym miejscu, tak aby można było korzystać z niej bez przeszkód. Dodatkowy plus? Jeśli zapragniesz jakichś zmian, zawsze będziesz mogła ją po prostu umieścić w innej części Twojego królestwa.

#2 Moc

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska
Źródło: mediaexpert. Na zdjęciu model: <a href=WHIRLPOOL MWP 304 M">

Źródło: mediaexpert. Na zdjęciu model: WHIRLPOOL MWP 304 M

Szukając odpowiedzi na pytanie „jaką kuchenkę mikrofalową wybrać”, należy wspomnieć o mocy urządzenia. Im wyższa moc urządzenia, tym szybciej podgrzewany posiłek będzie nadawał się do spożycia. A to bardzo ważny aspekt, biorąc pod uwagę tempo dzisiejszego życia.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Zazwyczaj moc urządzenia waha się od 700 do 1000 W.

#3 Sposób sterowania

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Decydując się na zakup mikrofalówki, warto wziąć pod uwagę sposób sterowania. I tu do wyboru masz kilka opcji. Po pierwsze – panel dotykowy, który cieszy się obecnie ogromną popularnością. Mikrofalówki wyposażone w tego typu sterowanie, są nie tylko wygodne w obsłudze, ale też świetnie się prezentują. Dodatkowo są łatwe w czyszczeniu.

Źródło: mediaexpert. Na zdjęciu model: <a href=WHIRLPOOL MWP 201 W">

Źródło: mediaexpert. Na zdjęciu model: WHIRLPOOL MWP 201 W

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Ponadto, są zaprojektowane tak, aby ułatwić codzienne korzystanie, a jednocześnie zadbano o nowoczesny i ponadczasowy design urządzenia. Dzięki czemu model będzie pasował do każdej kuchni.

Dla osób, które wolą elektroniczne sterowanie, również nie brakuje ciekawych rozwiązań. Podobnie jest w przypadku miłośników tradycji, którzy zdecydują się na popularne od lat pokrętła. Naprawdę jest z czego wybierać, o czym najlepiej świadczy chociażby duży wybór kuchenek mikrofalowych w sklepie mediaexpert.pl.

#4 Pojemność mikrofalówki

To kolejny ważny punkt, którego nie można pominąć. Im pojemność będzie większa, tym większą porcję jedzenia będziesz mogła włożyć do mikrofalówki za jednym razem. A skoro o pojemności mowa, to czy wiesz, że na rynku dostępne są mikrofalówki z opcją Full Flat?

Źródło: mediaexpert. Na zdjęciu model: <a href=AMICA AMGF23E1GFB">

Źródło: mediaexpert. Na zdjęciu model: AMICA AMGF23E1GFB

W urządzeniach z tą opcją podgrzejesz potrawy, które znajdują się na naczyniach o nieregularnym kształcie. W takim przypadku nie musisz szukać specjalnych talerzy i naczyń, aby przekładać jedzenie i dopiero wtedy umieścić je w mikrofalówce. To dopiero oszczędność czasu!

#5 Dodatkowe funkcje

Dostępne obecnie na rynku kuchenki mikrofalowe mają całą masę dodatkowych funkcji, które z pewnością przydadzą się na co dzień. Obecnie dzięki mikrofalówce nie tylko przygotujesz i odgrzejesz obiad, ale też rozmrozisz potrzebne składniki. Możesz również skorzystać z funkcji grilla.

Źródło: mediaexpert. Na zdjęciu model <a href=GÖTZE & JENSEN MO401X">

Źródło: mediaexpert. Na zdjęciu model GÖTZE & JENSEN MO401X

To jednak nie koniec. Mówiąc o szerokich funkcjach warto wspomnieć o takich programach jak:

  • JetStart – świetnie sprawdza się przy potrawach z dużą zawartością wody, jak np. zupy i kremy
  • System blokady rodzicielskiej – to zabezpieczenie sprawdzi się w każdym domu, w którym mieszkają maluchy. Dzięki niemu, każdy rodzic nie będzie musiał martwić się, że junior uruchomi urządzenie bez nadzoru dorosłej osoby
  • DoughRising – pomoże przy wyrobach drożdżowych, dzięki czemu nasze ciasto wyrośnie idealnie za każdym razem
  • Menu szefa kuchni – dzięki tej usłudze, wybierając przepis ze 100 propozycji, kuchenka mikrofalowa automatycznie dobierze odpowiednią temperaturę i czas przygotowania dania
  • System Potrójnej Dystrybucji – ten program sprawi, że umieszczony w urządzeniu posiłek będzie nagrzewał się równomiernie. Podobnie działa program Combigrill

Teraz wiesz już wszystko na temat kuchenek mikrofalowych. Z taką wiedzą z pewnością wybierzesz odpowiedni model dla siebie. Udanych zakupów!


Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×