Ceny kurek w tym roku przerażają, są nawet dwukrotnie wyższe niż rok temu. Kogo na to stać?

Inflacja i niekorzystna pogoda sprawiają, że za kurki musimy zapłacić majątek. Czy zjemy w tym roku pyszna jajecznice z tymi grzybami? Jakie są ceny kurek w 2022 roku? Sprawdźcie!

Kurka to wyjątkowo aromatyczny i smaczny grzyb. W konsekwencji często dodajemy go do różnych dań. Sezon na nie trwa od początku lata do jesieni. W lesie już zaobserwujemy pierwsze osoby w poszukiwaniu tych leśnych pyszności. Ich piękny żółty kolor oraz charakterystyczny kształt trąbki wyróżnia się na tle zielonych roślin. W związku z tym nie jest trudno je zauważyć w lesie. Jeśli sami nie lubimy zbierać grzybów, to w tym roku trzeba będzie naprawdę duże za nie zapłacić. 

Ceny kurek

Kurki – Pyszności; Foto: Pixabay.com

Ceny kurek -ile zapłacimy w 2022 roku?

W tamtym roku z tackę kurek o pojemności 200 g płaciliśmy od 10 do 15 zł, wiec tegoroczna cen może nas przerazić. W 2022 na targowiskach pojawiły się pierwsze grzyby. Cena to 25 złotych za 200g produktu! Takie małe opakowanie kurek starcza nam zaledwie na jedno danie obiadowe lub około 4 porcji jajecznicy. Właściciele straganów z warzywami i owocami zapewniają, że chętnych nie brakuje, jednak cena jest o połowę wyższa niż w zeszłym roku.

Ceny kurek

Kurki – Pyszności; Foto: Pixabay.com

Gdzie w lesie szukać kurek?

Takie ceny, to może jednak warto wybrać się na grzyby? Gdzie ich najlepiej szukać? Kurki najchętniej rosną pod takimi drzewami jak świerk, buk dąb lub pod sosną. Nie łatwo je odszukać, bo często skrywają w piasku lub mchu, a ich mały rozmiar dodatkowo utrudnia poszukiwania. Warto też zaznaczyć, że jeśli nie chodzimy na grzyby, to warto wziąć ze sobą kogoś bardziej doświadczonego, by uniknąć pomyłki z innym gatunkiem, który może kazać się trujący. Jeśli trafimy na dobre miejsce i wrócimy do domu z pełnym koszykiem, to możemy przygotować z nich wiele pysznych potraw lub zamrozić na zimę.

Zobacz na naszym kanale YouTube jak przygotować genialne grzyby w trzech odsłonach krok po kroku. Świetnie sprawdzą się jako pyszna przystawka!

 

 

 

 

 


Komentarze

Komentarze do tego artykułu zostały wyłączone

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×