Artysta przekształca jedzenie w prawdziwe dzieła sztuki. Są tak piękne, że aż szkoda byłoby je jeść!

Często napotykamy na drodze ładnie i estetycznie przyrządzone jedzenie. Najczęściej robimy wtedy zdjęcie takiej potrawy i czasami aż szkoda nam włożyć ją do ust i zwyczajnie zjeść.

Za chwilę zobaczysz jednak coś niezwykłego. Pewien artysta z naprawdę dużym talentem i kreatywnością, wykonuje ze zwyczajnej żywności prawdziwe arcydzieła. Pobudzają one wiele zmysłów.

Muszę przyznać, że wygląda to naprawdę pięknie. Podziwiam tego artystę za talent i przede wszystkim za ogromną pasję, jaką wkłada w swoje dzieła.

 

Meet Yaseen to artysta i ilustrator mieszkający w Anglii. Wykonuje z jedzenia prawdziwe arcydzieła.

artysta-1

„Kiedy miałem 7 lat, wpadłem na ciekawy pomysł. Postanowiłem użyć kawy i herbaty jako barwniki do papieru, które postarzyły jego wygląd. Dzięki temu, postanowiłem zacząć poszukiwanie innych przedmiotów gospodarstwa domowego (np. takich jak kurkuma) do przeprowadzania różnych eksperymentów z żywnością.”

– przyznaje Meet Yaseen.

artysta-2

Zadziwiające jest to, że Yaseen podszedł do egzaminu ze sztuki w szkole średniej i go nie zaliczył!

artysta-3

„Wydaje mi się, że moja wizja nie wpasowała się w powszechnie uznawane standardy i dlatego oblałem egzamin. Malowanie i szkicowanie jest na pewno ciekawe, ale to nie dla mnie.”

– powiedział Meet Yaseen przed rozpoczęciem 10-letniej przerwy od sztuki.

10 lat później Yaseen znalazł się w konieczności narysowania zęba, w ramach zaliczenia na studiach stomatologicznych. Przyznaje, że właśnie to uświadomiło mu, jak bardzo tęsknił za sztuką.

artysta-4

Na studiach zdobył bardzo dobre oceny i zdecydował się powrócić do swojej pasji. Oto jedno z jego dzieł: twarz Marlona Brando wykonana z sosu pomidorowego.

artysta-5

Yaseen do wykonywania swoich dzieł używa między innymi kawy, mleka, dżemu, cukru.

artysta-6

„Uważam, że moje dzieła pobudzają wiele zmysłów. Jest to jeden z powodów, dzięki któremu uwielbiam wykorzystywać jedzenie do takich celów jak sztuka.”

– przyznaje artysta.

artysta-7

artysta-8

A oto kilka z wielu dzieł Meeta Yeseena:

artystaa

artysta-9

artysta-10

artysta-11

artysta-12

artysta-13

artysta-14

artysta-15

artysta-16

Robi wrażenie, prawda?

 


Komentarze

Komentarze do tego artykułu zostały wyłączone

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×