Oto, co warto jeść przed snem, a po co nie należy sięgać pod żadnym pozorem. Zadbaj o jakość snu!

Dobry sen jest ważny nie tylko dla naszego zdrowia, ale i samopoczucia. Kiedy jesteśmy wyspani, dopisują nam świetne humory i jednocześnie nie brakuje nam energii do działania przez cały dzień. Dlatego też warto zadbać o tę strefę naszego życia i zapewnić naszemu organizmowi jak najlepsze warunki do spokojnego odpoczynku. Jak to zrobić?

Odpowiedź jest banalnie prosta. Musisz zacząć uważać na to, co jesz przed snem. W tym przypadku pomocna może okazać się poniższa lista, w której znajdziesz zarówno produkty spożywcze, których powinieneś unikać, jak i te, które ułatwią zasypianie i wpływają pozytywnie na jakość snu.

Unikaj:

#1 Cheeseburger z bekonem

jedzenie-przed-snem-1Fast foody są wrogiem nie tylko Twojego zdrowia, ale i snu. Bekon zawiera rekordową ilość tłuszczu, który stymuluje produkcję kwasów żołądkowych i powoduje zgagę.

#2 Wino

jedzenie-przed-snem-2Alkohol to środek moczopędny, który może być przyczyną nocnych pobudek. Ponadto, może spowodować głośne chrapanie.

#3 Ciemna czekolada

jedzenie-przed-snem-3Czekolada, a w szczególności ciemna czekolada, zawiera kofeinę i teobrominę. Mogą one stymulować układ nerwowy, przyśpieszać tętno i zwiększać szanse na bezsenność.

#4 Kurczak

jedzenie-przed-snem-4Duża ilość białka w kurczaku, spowalnia proces trawienie o 50%. Oznacza to, że podczas snu, Twoje ciało zamiast odpoczywać, będzie ciężko pracowało, aby strawić to, co dostało.

#5 Ostre przyprawy

jedzenie-przed-snem-5Do posiłków, które spożywasz przed snem, nie dodawaj ostrych przypraw. Mogą być one przyczyną zgagi, co z kolei może zaburzyć nocny odpoczynek.

Jedz:

#1 Banany

jedzenie-przed-snem-6Magnez i wapń, które możesz znaleźć w bananach, sprawią, że Twoje mięśnie będę się lepiej regenerować. Po takim posiłku możesz liczyć na spokojny sen.

#2 Indyk

jedzenie-przed-snem-8Kawałek indyka, który zjesz 1,5-2 godziny przed snem, pomoże Ci szybciej zasnąć. Jest to zasługa tryptofanu, który  poprawia nastrój i reguluje jakość oraz rytm snu.

#3 Mleko

jedzenie-przed-snem-7Mleko również zawiera tryptofan – aminokwas, który sprawia, że nas sen jest dłuższy i spokojniejszy.

#4 Jaśminowy ryż

jedzenie-przed-snem-9Porcja jaśminowego ryżu, może zmniejszyć czas zasypiania o połowę. Jest to zasługa odpowiedniej ilości glukozy.

#5 Wiśnie

jedzenie-przed-snem-10Melatonina, którą możesz znaleźć w wiśniach, pomaga kontrolować wewnętrzny zegar organizmu i ma pozytywny wpływ na jakość snu.

Informacje te mogą wpłynąć pozytywnie na jakość Twojego snu i zdrowie. Nie zwlekaj więc i podziel się nimi ze swoimi bliskimi.


Komentarze

Komentarze do tego artykułu zostały wyłączone

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×