Kurczak koronacyjny królowej Elżbiety zachwyca. Wyciekło tajne, królewskie menu

Królowa Elżbieta II w tym roku obchodzić będzie 70lecie swojego panowania. Ten jubileusz to okazja do wielkiego świętowania pierwszej takiej rocznicy w historii Wielkiej Brytanii. Kurczak koronacyjny to tylko jedna propozycja z menu, która budzi zachwyt i zdziwienie.

21 kwietnia świętowała swoje 96 urodziny, a 2 czerwca obchodzić będzie 70lecie zasiadania na tronie – królowa Elżbieta II na zawsze zapisze się w historii jako najdłużej panująca brytyjska władczyni. Do Londynu zjadą się głowy państw z całego świata, aby złożyć gratulacje królowej. Platynowy jubileusz uświetni wyjątkowe menu, które zagości w wybranych restauracjach w dniach 2-5 czerwca. Co będą mogli zjeść fani brytyjskiej monarchini?

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez The Royal Family (@theroyalfamily)

Menu królowej Elżbiety – kurczak koronacyjny i wiele więcej

W dniach, gdy obchodzony będzie platynowy jubileusz, w restauracjach, które włączyły się do akcji pojaw się specjalne menu. Jedną z najważniejszych pozycji ma być kurczak koronacyjny. Serwowany był podczas srebrnego jubileuszu Jerzego V (dziadka Elżbiety II, 1935 rok) oraz podczas bankietu koronacyjnego królowej. Receptura została opracowana przez Rosemary Hume i Constance Spry z Cordon Bleu Cookery School.

Kurczak koronacyjny to kurczak pozbawiony kości, podawany z czerwonym winem, morelami i sosem curry o konsystencji kremu. Serwowany jest w towarzystwie sałatki z ryżu i zielonego groszku oraz ulubionym przez członków rodziny królewskiej szampanem Krug o wartości 900 zł.

kurczak koronacyjny

https://en.wikipedia.org/wiki/Coronation_chicken

Co będzie serwowane na jubileuszu królowej?

Poza kurczakiem koronacyjnym pojawią się również inne przysmaki. Z dań mięsnych zagości kurczak po królewsku w sosie śmietanowo-pieczarkowym z cebulą, papryką i oliwkami oraz vol-au-vent, czyli paszteciki z ciasta francuskiego mi.n z farszem z wątróbki i  drobiowym ragout. Na fanów przekąsek czekać będą paluszki serowe, paluszki ananasowe i chipsy McCain. Na deser serwowane będą domowe ciasteczka, wcześniej podawane podczas wizyty prezydenta USA Eisenhowera w zamku Balmoral w 1960 r.

Cztery dni świętowania wypełnią liczne imprezy, ale każdy poddany Jej Królewskiej Mości powinien znaleźć czas na refleksję o tym, jak wiele życia prywatnego poświęciła królowa na wypełnianie swoich obowiązków
podkreśla rzecznik Pałacu Buckingham

Jak podoba Ci się menu?

Skusiłbyś się na przysmaki królowej?

Joe Giddens/Pool via REUTERS


Komentarze

Komentarze do tego artykułu zostały wyłączone

Najczęściej czytane dziś

×