Była kasjerka ze wstydem wyznała, jak była traktowana. To co ludzie wyprawiają, nie mieści się w głowie

Kasjerka szczerze opowiada o pracy na kasie. Dzięki, że już nie pracuję w handlu!” - Pyszności; Foto: Canva.com

Kasjerka to nie jest łatwy i przyjemny zawód. Osoby na takim stanowisku muszą mierzyć się z różnymi klientami. Poza tym, często trzeba obsłużyć dużą ilość osób w szybkim czasie. Rok temu portal kobieta.onet.pl opublikował artykuł, w którym możemy przeczytać wypowiedzi byłych kasjerów.

Ciężka praca kasjerki – kradzieże i brak szacunku

kasjerka

Sklep – Pyszności; Foto: Pixabay.com

Na portalu kobieta.onet.pl został opublikowany artykuł na temat pracy na stanowisku kasjerki. W związku z tym możemy tam przeczytać wypowiedź byłej pracownicy sklepu. Kobieta wspomniała m.in. o zarobkach i charakterze pracy. Okazuje się, że pensje są  z reguły wyjątkowo niskie. Poza tym często trzeba zmagać się z brakiem szacunku, czy kradzieżą.

Kradli wszyscy od pedagoga szkolnego po babcię, która przyszła do sklepu z wnukami! Nawet płacąc rachunek ok. 80 – 100 zł klienci potrafili mi ukraść choć gumę do żucia, żeby zrobić ” głupią kasjerkę w konia”. – czytamy na portalu kobieta.onet.pl

Dodatkowo kasjerzy niekiedy muszą również pracować w święta lub niedziele. Nie jest to najlepsze rozwiązanie, szczególnie dla osób mających dzieci. Dni, które można spędzić ze swoimi pociechami, trzeba przeznaczyć na pracę.

Kasjerka to nie jest łatwy zawód w tych czasach

praca kasjerki

Praca kasjerki – Pyszności; Foto: Canva.com

We wrześniu poziom inflacji w Polsce osiągnął już ponad 17 %. Wiele osób mierzy się obecnie z problemami finansowymi. W związku z tym często przeznaczamy na pracę więcej czasu, niż wcześniej. Szukamy możliwości dodatkowego zarobku, dlatego niekiedy pracujemy nawet siedem dni w tygodniu. W konsekwencji niektórzy z trudem znajdują wolny czas dla rodziny.

Okazuje się, że według portalu wynagrodzenia.pl aktualne miesięczne wynagrodzenie na stanowisku kasjera wynosi średnio 3390 zł brutto. Niestety jak na obecne czasy, jest to dosyć niska suma. Poza tym, na portalu możemy przeczytać, że aż 25 % wszystkich kasjerów zarabia nawet poniżej 3040 zł brutto. Należy zaznaczyć, że dane te pochodzą z Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń.

praca kasjerki

Kasjerka – Pyszności; Foto: Canva.com

Zobacz na naszym kanale YouTube jak przygotować obiadowe kieszonki z kiełbasą i kapustą krok po kroku. Potrawa ta wspaniale sprawdzi się na obiad.

 


Komentarze

Komentarze do tego artykułu zostały wyłączone

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×