Znany supermarket planował otworzyć się w niedziele. Jego działania zostały zablokowane

Chociaż niedziele niehandlowe są już dla nas normalnością, to wciąż wiele osób narzeka na zamknięte sklepy. Jedna ze znanych sieci postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce.

Kaufland

Pomysł na ominięcie przepisów

Kilka dni temu w internecie zawrzało. Niemiecka sieć sklepów Kaufland ogłosiła, że planuje otworzyć się we wszystkie niedziele.

Sposobem na obejście przepisów było stworzenie „placówki pocztowej” w ramach działalności sklepu. Z tego samego statusu korzysta Żabka i Polo Market.

Pomysł nie wszystkim przypadł do gustu

Związki zawodowe głośno zaprotestowały przeciwko temu rozwiązaniu, a głos zabrała szczecińska radna.

Trudno jest zrozumieć takie działanie niemieckiej firmy, która wykorzystuje prawne „kruczki” do ominięcia przepisu, mającego w Polsce jednoznaczne uzasadnienie.
Można ubolewać nad cwaniactwem właścicieli, ale można też w podobny sposób zadziałać, na przykład blokując w niedziele wjazd na parking tego sklepu. Namawiam prezydenta Szczecina do takiej akcji

powiedziała Małgorzata Jacyna-Witt, radna z ramienia PiSu

Nie da się ukryć, że pomysł ma tyle samo zwolenników, co przeciwników. I wydaje się, że to właśnie Ci drudzy wygrywają w ogólnej debacie.

t-online.de

Kaufland wstrzymał się z działaniem

W niedzielę 30 maja żaden sklep nie został otwarty, a oświadczenie na temat otwarcia sklepów w niedziele niehandlowe zniknęło.
Sieć nie odpowiada również na pytania klientów o to, od której niedzieli mogą liczyć na zakupy.

Wygląda na to, że Kaufland, pod wpływem społecznej presji, postanowił nieco zmodyfikować swoje plany.


Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×