Wirtualna Polska

Dodaj do kawy zamiast mleka. Skutecznie pomoże ci zrzucić zbędne kilogramy

Kawa z sokiem z cytryny

Odchudzająca kawa - Pyszności; foto: Canva

Kawa z sokiem z cytryny zamiast mleka i cukru staje się coraz bardziej popularnym napojem. Trunek ten obrósł w wiele mitów i kilka półprawd. Odchudzająca kawa z dodatkiem cytryny: czy to ma sens? Odpowiadamy.

Wirtualna Polska

Kawa z sokiem z cytryny

Czy kawa z sokiem z cytryny niesie ze sobą szanse na odchudzenie się? Nasze ambiwalentne podejście do wiedzy i pomysłów z internetu zawsze każe nam sprawdzać takie rewelacje w kilku źródłach. O espresso romano, bo tak nazywa się ten sposób podania kawy, mówi się wiele. I wśród całego tego słownego zamętu, rzeczywiście można znaleźć sporo prawdy. Jednak nie wszystko, co się mówi o takiej kawie, jest zgodne z rzeczywistością.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Odchudzająca kawa – Pyszności; foto: Canva

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Kawa z mlekiem

Biorąc pod lupę temat espresso romano, nie można nie wspomnieć o sprawie nadrzędnej, czyli praktycznej (smakowej) funkcji cytryny. U podnóża całej materii stoi bowiem fakt, że cytryna jest tu po prostu zamiennikiem dla mleka i cukru. Kwaśny sok z owocu neutralizuje przecież gorycz kawy. Do tej pory stosowano do tego głównie mleko, a to rozwiązanie jest niewątpliwie… złe.

Kawa z mlekiem to najzwyczajniej w świecie bardzo niedobre połączenie. Ta kombinacja nie powoduje nic innego, jak utrudnienie procesów trawiennych. Ponadto mleko (według niektórych badań) obniża właściwości kofeiny. Następstwem tego może być sięganie po drugą filiżankę cappuccino, a później jeszcze jedną, i tak dalej…

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Kiedyś mówiło się, że osoby borykające się ze zgagą i refluksem, pijąc kawę, zawsze powinne dodawać do niej mleka. Nic bardziej mylnego. Chwilowe uczucie ulgi to doraźna i błędna recepta na zgagę, która po chwili wróci ze zdwojoną mocą.

Odchudzająca kawa – Pyszności; foto: Canva

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Odchudzająca kawa

Jak już wspomnieliśmy, o kawie z cytryną mówi się wiele dobrego, ale niekoniecznie zgodnego z prawdą. Wbrew obiegowej opinii nie pomoże ona na kaca (a wręcz przeciwnie), ani nie załagodzi biegunki. Wątpliwe jest również jej „zbawienne” działanie na ból głowy.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

A czy espresso romano to odchudzająca kawa? W tym akurat naprawdę coś jest.

O wpływie kawy na odchudzanie mówi się już od dawna, a potwierdzają to zarówno badania naukowe, jak i autorytety w temacie odchudzania. Kawa zwiększa aktywność tkanki tłuszczowej, a co za tym idzie, przyspiesza metabolizm tłuszczów.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Podobnym działaniem wykazuje się popularna woda z cytryną. Ponadto owoc zawiera niemało witaminy C i pektyn, które usprawniają pracę układu wydalniczego i pokarmowego.

Podsumowując: to nie jest tak, że połączenie kawy z cytryną sprawia, że napój ten nabiera jakiś magicznych mocy. Jednak oba te składniki rzeczywiście mogą wpływać pozytywnie na proces odchudzania. Jeśli więc interesuje cię odchudzająca kawa, zdecydowanie zamień mleko i cukier na sok z cytryny. Pamiętaj też, że żadne „patenty” na zrzucanie kilogramów nie zastąpią ćwiczeń i odpowiedniej, zbilansowanej diety.

À propos kawy i patentów, zobacz ten filmik z naszego kanału na YouTube. Dowiesz się z niego o ciekawych funkcjach kultowego młynka do kawy.


Komentarze

Komentarze do tego artykułu zostały wyłączone

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×