Kolejne słodycze Kinder wycofane z powodu Salmonelli. Znamy numery skażonych partii

Kinder – wycofane produkty 2022. Wycofanie produktów marki Ferrero z powodu podejrzenia zakażenia Salmonellą. Kolejne partie produktów uwielbianych przez dzieci zostały wycofane ze sprzedaży. Jakie numery partii mogą być skażone?

Powód wycofania Kinder Niespodzianki ze sklepów. Co się stało?

Dlaczego produkty Kinder zostały wycofane ze sprzedaży? Z jakiego powodu marka Ferrero wycofała swoje produkty ze sklepów? W Wielkiej Brytanii tuż przed świętami zrobiło się głośno – znane słodkości dla dzieci okazały się być zakażone bakterią! Raport FSA (Agencja Standardów Żywności) podaje, że wycofanie produktów spowodowane jest „potencjalnym związkiem z epidemią salmonelli”.

Jakie produkty Kinder zostały wycofane ze sprzedaży? Ostrzeżenie dotyczyło Kinder Niespodzianki (20g) oraz trójpaku czekoladowych jajek z datą przydatności do spożycia między 11 lipca 2022 a 7 października 2022 r.

Kinder Niespodzianka wycofana. Dlaczego? Co na to Ferrero? Tłumaczenie firmy

Dlaczego Kinder Niespodzianka została wycofana ze sklepów? Decyzję o wycofaniu całych serii podała marka Ferrero, do której należą wycofane słodkości. Ponadto firma poinformowała swoich pracowników, zapewnia też obsługę konsumentów za pośrednictwem serwisu konsumenckiego: infolinia: 801 550 550, adres e-mail: [email protected], formularz on-line na stronie: www.ferrero.pl.

Dobrowolnie wycofujemy wybrane partie Kinder Surprise jako środek zapobiegawczy, ponieważ dowiedzieliśmy się o możliwym związku z wieloma zgłoszonymi przypadkami salmonelli”

brzmiał oficjalny komunikat marki.

Które produkty Ferro (Kinder) zostały wycofane ze sklepów? Numery partii

Oddział we Francji wydał oświadczenie o wycofaniu kolejnych produktów Kinder, wyprodukowanych w fabryce Arlon w Belgii. To właśnie w tej fabryce miało dojść do zakażenia bakterią słodkości. Jakie produkty Kinder zostały wycofane ze sklepów w 2022 roku? Czego nie kupować? Produkty, które zostały wycofane to:

  • cukierki Kinder Happy Moments (gramatury: 191g, 242g, 347g, 400g),
  • Kinder Schoko-Bons w czekoladzie mlecznej (125g, 150g, 200g,225g, 330g, 350g, 480g,500g) i białej (200g i 300g),
  • świąteczne jajka czekoladowe Kinder Surprise i Kinder Mini,
  • Kinder Mix (kilka smaków) ,
  • kalendarze adwentowe Kinder (431g, 133g, 184g, 311g, 234, 127g).

słodycze kinder wycofanee

Najwięcej przypadków zakażenia odnotowano u dzieci, gdyż to one są głównymi odbiorcami czekoladowych smakołyków. W wyniku całej sytuacji firma Ferrero zdecydowała się na wycofanie możliwie szkodliwych produktów ze sprzedaży.

„Wszystkie produkty Kinder Niespodzianka 20g dystrybuowane na rynku polskim przez Ferrero Polska Commercial są produkowane wyłącznie w Polsce, w fabryce Ferrero w Belsku Dużym i w związku z tym te działania ich nie dotyczą. Wszystkie inne produkty Ferrero oraz Kinder dystrybuowane przez Ferrero Polska Commercial również nie podlegają wycofaniu ze sprzedaży” – przekazała firma w oświadczeniu


Komentarze

Komentarze do tego artykułu zostały wyłączone

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×