Kuchenne triki z książki, która ma ponad 100 lat! Niektóre z nich są przydatne do dziś

Stare triki, które pokochasz. Wszystkie porady, tipy i lifehacki w kuchni są nieocenione. W końcu kto nie lubi ułatwiać sobie życia? Zanim pojawiły się strony internetowe, które zbierały rady w jedną całość – trzeba było ich szukać w… książkach.

Stare triki. Gotowanie jajek

Jeśli chcesz ugotować pęknięte jajko – dodaj do wody trochę octu. Dzięki temu zawartość nie wypłynie.

artfido

Stare triki. Sprawdzanie jakości masła

Kawałek masła potrzyj o papier i następnie go podpal. Jeśli masło jest dobrej jakości, to będziesz czuł przyjemny i delikatny zapach. To, które będzie słabe (np. margaryna) spowoduje, że pojawi się „łojowata” woń.

artfido
artfido

Stare triki. Rozdzielanie szklanek

Zdarza się, że gdy włożymy jedną szklankę w drugą, to pod wpływem ciśnienia zassą się razem. Wyciąganie ich na siłę może spowodować, że popękają. Do górnej szklanki wlej zimną wodę, a tę na dolę włóż do miski z wodą ciepłą. Natychmiast się rozdzielą.

artfido

Stare triki. Gotowanie ziemniaków

Aby ziemniaki pozostały „suche i mączyste” dodaj do wody szczyptę soli i cukru. Po odcedzeniu odstaw garnek na chwilę na ogień, aby resztka wody odparowała.

artfido

Stare triki. Krojenie świeżego chleba

Trik na krojenie świeżego chleba. Włóż nóż do gorącej wody. Kiedy ostrze złapie temperaturę – zacznij kroić świeży chleb. Pamiętaj o tym, żeby wytrzeć go z wody, zanim wbijesz go w bochenek.

artfido

Stare triki. Chłodzenie wina bez lodu

Owiń butelkę wina flanelą i włóż pod kurek z bieżącą, zimną wodą. Pozwól, by obmywała ona butelkę przez 10 minut.

artfido

Stare triki. Wygodne trzymanie dzbanka

Na grafice z prawej strony przedstawiono właściwy sposób trzymania ciężkiego dzbanka. Zapobiega to rozlewaniu napoju i jednocześnie mniej męczy mięśnie.

artfido

Stare triki. Czyszczenie butelek

Aby dobrze wyczyścić wnętrze butelek należy wlać do środka wodę i wsypać odrobinę piasku. Następnie butelkę należy umyć i wysuszyć.

artfido

Stare triki. Ocena świeżości homara

Jak sprawdzić czy homar jest świeży? Jeśli chcesz kupić homara, a nie jesteś przekonany co do jego świeżości, po prostu odciągnij jego ogon i nagle go puść. Jeśli cofnie się z trzaskiem- homar jest świeży. A jeśli cofnie się powoli, to możesz być pewien, że leży on w sklepie od kilku dni.

artfido

Komentarze

Komentarze do tego artykułu zostały wyłączone

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×