×

5 dowodów na to, że kwiaty w kuchni to dobry pomysł

Jeśli uważasz, że kwiaty w kuchni to zły pomysł, koniecznie zapoznaj się z poniższym artykułem. Dzięki niemu zrozumiesz, że wcale nie musi tak być.

Już za chwilę przekonasz się, że istnieje kilka rodzajów roślin, które mogą stać się prawdziwą ozdobą Twojego królestwa. Kwiaty w kuchni to naprawdę sprawdzona kombinacja

#1 Skrzydłokwiat

rośliny kuchenne

Jest bardzo łatwy w uprawie. Lubi półcieniste miejsca. Aby jego liście były zielone i błyszczące, wystarczy przetrzeć je wilgotną szmatką.

#2 Kalanchoe w kuchni

kwiaty w kuchni

To kolejny kwiat, który nie jest wymagający. Wystarczy podlewać go 1-2 razy w tygodniu. Co więcej, zakwita w okresie, kiedy dookoła zaczyna brakować zieleni i mamy ograniczony dostęp do światła.

#3 Fiołek afrykański

rośliny kuchenne

Ten kwiat lubi wilgotność i rozproszone światło. Kwitnie praktycznie przez cały rok, dlatego kuchnia to idealne środowisko do jego rozwoju.

#4 Peperomia

rośliny do kuchni

Oto kolejny kwiat, który doskonale nadaje się do kuchni. A wszystko to za sprawą woskowej powłoki na liściach. Dzięki temu rozwiązaniu, usunięcie tłustego osadu, nie jest problematyczne. Kwiaty te nie potrzebują również zbyt dużej ilości wody.

#5 Grubosz

kwiaty w kuchni

To wiecznie zielona roślina z rodziny sukulentów. Nie jest zbyt wymagająca, dlatego świetnie sprawdzi się w kuchni.

A jeśli zastanawiasz się co jeszcze oprócz kwiatów mogłoby pojawić się w Twojej kuchni, zapoznaj się koniecznie z naszym zestawieniem z genialnymi gadżetami.

 

Frania

Moja przygoda z Pysznościami rozpoczęła się ponad 3 lata temu. Razem z filmowcem Wojtkiem zaczynaliśmy kręcić filmiki z przepisami w małym studio z jednym aparatem, małą patelnią i garnkiem ? Od tamtego czasu staliśmy się największą społecznością kulinarną w Polsce, a miłość do gotowania zupełnie zmieniła moją ścieżkę zawodową. Przestałam być dziennikarką, która pisze o bieżących sprawach. Dyktafon i łamy gazety zamieniłam na garnki i przepisy. Tworzenie ciekawych dań i wypieków, pisanie artykułów o tematyce kulinarnej plus kontakt z wiernymi fanami, sprawia mi ogromną satysfakcję. W końcu czuję, że robię to, co kocham w 100% ❤️

Wybrane dla Ciebie

13 roślin, które można wyhodować z resztek jedzenia. Nie wyrzucaj ich!

Zamiast wypełniać śmietnik po brzegi, daj resztom jedzenia drugie życie. Z końcówek warzyw można w łatwy sposób zapełnić domowy ogródek. Zobacz z jakich resztek można wyhodować jadalne rośliny: #1 Seler naciowy Seler naciowy jest naprawdę prosty w hodowli. Wystarczy, że odetniesz jego podstawę i umieścisz w misce z odrobiną wody na dnie. Postaw go w […]

Oto 6 owoców, które możesz uprawiać w domu! Ogród w tym przypadku okazuje się zbędny

Nie potrzeba pola, ani nawet ogrodu do tego, aby móc uprawiać świeże owoce. Okazuje się, że nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś… mógł robić to w domu i to przez cały rok! Będziesz potrzebować do tego jedynie miejsca z dużą ilością światła i doniczek, które będą odpowiednio szerokie i głębokie. Pamiętaj, gdy roślina wyrośnie poza rozmiary doniczki, […]

zamknij