Wspaniała inicjatywa pojawia się w kolejnych miastach. Lodówki społeczne to coś, o czym trzeba mówić

W kolejnych miastach powstają lodówki społeczne. Ta inicjatywa zdecydowanie zasługuje na to, żeby znali ją wszyscy.

Zasada działania jest bardzo prosta

W wielu punktach w większych miastach stanęły lodówki społeczne, nazywane tez „Jadłodzielniami”. Na początku budziło to zdziwienie, jednak z czasem zastępował to pełen zrozumienia uśmiech.

Takie lodówki to miejsce, do którego możesz odłożyć żywność, której nie jesteś już w stanie zjeść. Czasem zaszalejemy za bardzo na zakupach, domowe półki z przetworami pękają w szwach, a w garnkach jest tyle, że można wykarmić tym wojsko.
Lodówki społeczne przychodzą z pomocą. Możesz tam zamieścić to, czego już nie chcesz, nie potrzebujesz, masz za dużo lub po prostu chcesz się tym podzielić.

foodsharing.wroclaw

Korzystać z niej mogą wszyscy

Tak samo, jak każdy może dorzucić się do lodówki, tak każdy może z niej skorzystać. Nikt nie ocenia, nie wydaje bonów, nie sprawdza dochodów.
Jesteś w trudnej sytuacji życiowej? Nagły wypadek spowodował dziurę w domowym budżecie? Jesteś głodny, potrzebujący, masz ciężki moment w życiu? Śmiało korzystaj z pomocy.
Zanosisz swoje produkty i dostrzegłeś w środku coś, co przydałoby Ci się w domu? Bierz!
Nikt nie ocenia.

aquaparkwroclaw

Walka z marnowaniem żywności

Takie lodówki nie są tylko doraźną pomocą dla osób potrzebujących. Liczba ton marnowanej żywności jest zatrważająca. Każdy, nawet najmniejszy sposób walki z tym jest godny pochwały.

Wprowadzenie inicjatywy takich lodówek socjalnych pozwala na niemarnowanie żywności. Zawsze będziemy wspierać i mówić głośno o takich inicjatywach.

Obowiązują pewne zasady

eco.beany

Niestety, zdarzało się, że takie lodówki padały łupem okolicznych zbieraczy złomu. Jednak coraz mniej jest doniesień o dewastacji i niszczeniu sprzętu.

Przed zaniesieniem jedzenia pamiętaj o tym, żeby odpowiednio je zabezpieczyć. Zawiń w folię, siatkę, papier.
Podpisz również zawartość. Chociaż owoce i warzywa są dość wymowne, to czasami zawartość pojemników i słoików może budzić wątpliwości.

Przede wszystkim, to nie jest śmietnik. Nie wynoś produktów zepsutych i takich, którym skończył się termin ważności. To po prostu niekulturalne i niegrzeczne.

Sprawdź, czy w Twojej okolicy stanęła taka lodówka: http://www.wezpomoz.pl/mapa/

sknsocialforce

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×