Lody drożeją na potęgę, za zimny deser dla rodziny w tym roku zapłacisz krocie

Latem uwielbiamy jeść lody. Nie tylko są smaczne, ale także przyjemnie zimne, idealne na upały. Niestety ceny lodów osiągają już kuriozalne sumy. Wypoczywający nad morzem turyści zwracają uwagę na wysokie ceny żywności. Jeden z internautów pokazał paragon grozy z Międzyzdrojów. To już przesada!

Cena 1 gałki nad polskim morzem

Wzrost cen w ostatnim czasie jest coraz szybszy. Drożyzna dopiero nadchodzi, o czym informują eksperci. Czy wysoka inflacja sprawi, że lody staną się dobrem luksusowym? Nad polskim morzem trzeba zapłacić za 1 gałkę już 8 zł. Taką informacje wraz ze zdjęciem paragonu zamieścił jeden z internautów na swoim profilu.

W jednym ze Szczecińskich serwisów rozpętała się na ten temat ogromna dyskusja.

Ceny z kosmosu. Mama, tata, dwójka dzieci. Każdy po dwie gałki i mamy 64 złote. Kogo na to stać? – napisał zbulwersowany mężczyzna.

Lody – Pyszności, źródło: pixabay.com

Ceny lodów w ubiegłym sezonie

Prowadzący biznesy w obleganych miejscach próbują nadrobić podnosząc ceny za podstawowe atrakcje. W tym roku padło na lody. W ubiegłym sezonie w większości lodziarni wystarczyło 4 zł na gałkę loda, dziś bez 5 złotych lub w niektórych lodziarniach 6 złotych nie mamy możliwości na zakup tych pyszności. Polacy łapią za portfele i płacą, ciężko odmówić sobie i dziecku tej przyjemności w upalny dzień. Rosnące ceny lodów to gorący temat wśród internautów. Nie tylko nadmorskie kurorty zaskakują, ale w stolicy też nie jest tanio.

Lody - Pyszności, źródło: Canva

Lody – Pyszności, źródło: Canva

Lody w Warszawie

Mocno wygórowane ceny w warszawskiej lodziarni, bo aż 14 zł za jedną gałkę tak napisał jeden z wrocławskich blogerów. Cena za 3 gałki lodów wynosiła zatem aż 42 złote. To ponad dwa razy tyle niż wynosi średnia cena w większości miejscach. Dodatkowo porcja nie była jedną z większych.  Produkty spożywcze są coraz droższe, a wzrost cen odczuwalny jest właściwie w każdym segmencie towarów oraz usług, więc nie ma się co dziwić gorącej dyskusji wśród konsumentów. Cóż, to będą wakacje pełne trudnych wyborów i nie zapowiada się, żeby było lepiej.

Zachęcamy do zapoznania się z przepisem na lody z naszego kanału YouTube:


Komentarze

Komentarze do tego artykułu zostały wyłączone

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×