Wirtualna Polska

Magda Gessler znalazła sposób na drożyznę. Radzi Polakom, jak żyć w czasie inflacji

Magda Gessler znalazła sposób na drożyznę. Radzi Polakom, jak żyć w czasie inflacji

Gessler radzi Polakom jak żyć w czasie inflacji - Pyszności; Foto Canva.com i screen z https://www.instagram.com/magdagessler_official/

Jak kupować taniej i nie dać się szalejącej inflacji? To pytanie zadaje sobie codziennie każdy z nas. Żywność w sklepach drożeje i nie zanosi się na zmianę w przeciągu najbliższych kilku miesięcy. Dlatego też coraz częściej w opinii publicznej pojawiają się głosy ekspertów. Magda Gessler radzi Polakom jak żyć w czasie inflacji. Podzieliła się kilkoma spostrzeżeniami w rozmowie z Wirtualną Polską.

Wirtualna Polska

Jak kupować taniej? Magda Gessler radzi Polakom, jak żyć w czasie inflacji?

Znasz to uczucie, że idziesz do sklepu, kupujesz zaledwie kilka rzeczy i wydajesz 100 lub więcej złotych? Z pewnością, każdy tak ma. Ceny żywności rosną z miesiąca na miesiąc i nic nie wskazuje na to, by sytuacja w najbliższych kilku miesiącach uległa zmianie. Dlatego też, w takiej sytuacji, niezwykle ważna jest kwestia zrobienia możliwie tanich zakupów. Swoimi poradami na ten temat podzieliła się podczas rozmowy z Wirtualną Polską, popularna polska restauratorka i kucharka. Magda Gessler radzi Polakom, jak żyć w czasie inflacji.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Zakupy – Pyszności; Foto: Canva.com

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Gessler zwraca szczególną uwagę na dwie szczególne kwestie — rozsądne podchodzenie do tematu własnych potrzeb i orientowanie się w bieżących wydarzeniach. Podczas rozmowy w Wirtualną Polską, podkreśliła, że:

Nie można myśleć, że jesteśmy jednostką, jesteśmy społeczeństwem i należy rozmawiać z ludźmi, którzy na tę sytuację mają jakieś konkretne rozwiązania. Trzeba zacząć słuchać i jednak mimo wszystko otwierać media i telewizję, nie zatykać uszu. Wiadomości, które słyszymy codziennie, są dramatyczne i stajemy się coraz bardziej bezradni. W momencie, kiedy my udajemy, że nic się nie dzieje, korespondujemy w wirtualnym świecie, któregoś dnia możemy się obudzić w sytuacji, w której nie będziemy mieli środków na zapłacenie naszej komórki.

Magda Gessler radzi, jak kupować taniej

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Trudno jest się nie zgodzić z powyższymi słowami. W tym wszystkim niezwykle ważny jest temat zakupów. Bo to właśnie za nie płaci się naprawdę dużo. Trzeba ograniczyć jedzenie i zadbać o jakość kupowanych produktów. Magda Gessler radzi Polakom, jak żyć w czasie inflacji i podkreśla, że:

Trzeba jeść mniej i przede wszystkim jeść zdrowo, przestać kupować rzeczy, które błyszczą i zacząć kupować te, które są nam naprawdę potrzebne. Przerażające jest to, co się reklamuje. Czy naprawdę jest warte naszych pieniędzy?

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Gessler w wywiadzie zasugerowała, by sięgać po mięso z kaczki, zamiast mięsa z kurczaka. Restauratorka i kucharka poleciła również polskie warzywa sezonowe, które są tanie i naprawdę smaczne.

Zobacz na naszym kanale YouTube, jak zrobić trójkątne gołąbki:

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Komentarze

Komentarze do tego artykułu zostały wyłączone

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×