Wirtualna Polska

Dlaczego pączki Magdy Gessler są takie drogie? Restauratorka zdradziła recepturę – ilość jajek przyprawia o dreszcze

Dlaczego pączki Magdy Gessler są takie drogie? Restauratorka zdradziła recepturę – ilość jajek przyprawia o dreszcze

Ile kosztują pączki Magdy Gessler i dlaczego są takie drogie? Jaki mają skład? W Tłusty Czwartek gwiazda przygotowała specjalną ofertę dla swoich fanów. Pączki z jej restauracji cieszą się ogromną popularnością. Restauratorka zdradziła cenną recepturę. Jaki składnik dodaje? Skąd bierze się ich cena?

Wirtualna Polska

Pączki od Magdy Gessler

Magda Gessler to restauratorka, której nazwisko zna chyba każdy w Polsce. Od lat prowadzi z powodzeniem świetnie prosperujące lokale, jest twarzą Kuchennych Rewolucji i Masterchefa. Często dzieli się swoimi przepisami i zdradza receptury, które są gwarancją sukcesu. Dzięki nim uratowała dziesiątki polskich restauracji.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Jej flagową restauracją jest „U Fukiera”. Warszawa zakochała się w jej jedzeniu i od wielu lat stoliki zapełnione są gośćmi. Jadają u niej polskie i zagraniczne gwiazdy. W Tłusty Czwartek przed restauracją utworzyły się długie kolejki. A to wszystko za sprawą wyjątkowych pączków.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Pączki Magdy Gessler – przepis i tajna receptura ujawnione. Ile kosztują? Jaka jest cena?

Jaki jest przepis na idealne pączki? Co zrobić, żeby stworzyć perfekcyjne słodkości? Magda Gessler uchyliła rąbka tajemnicy i podzieliła się swoim przepisem. O jej pączkach krążą już legendą – nie tylko ze względu na smak, ale również na wysoką cenę. Ile kosztują pączki Magdy Gessler? W tym roku w restauracji U Fukiera ten słodki przysmak można kupić za 13 zł, a w lokalu Słodki… Słony, który jest rodzinnym biznesem restauratorki i jej dzieci, za pączka trzeba zapłacić 15 zł. Nie odstrasza to jednak tłumów przed kupnem – dobre składniki i jakość bronią się same.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Żeby wyprodukować naprawdę dobry pączek, trzeba wydać pieniądze. Tego się nie robi z powietrza, tylko trzeba wydać 36 żółtek i prawie pół kilograma masła na kilogram mąki. To kosztuje!
wyjaśnia Magda Gessler w rozmowie z Faktem

Skład pączków Magdy Gessler. Gwiazda stawia na najwyżej jakości składniki i smaży je na smalcu. Po usmażeniu jednej partii tłuszcz jest wymieniany, co zdecydowanie podnosi koszt produkcji pączków.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Jeżeli będziemy używać tego samego smalcu cztery razy, to wiadomo, że będzie to gorsza jakość, przez co może być taniej. Natomiast jeżeli smalcu używa się jednorazowo do każdego smażenia, koszt pączków jest ogromny. Trudno, żeby to kosztowało mniej w obecnej sytuacji
wyjaśnia restauratorka

Nie da się ukryć, że proporcje składników robią naprawdę spore wrażenie. Przy obecnych cenach i rekordowej inflacji można się domyślić, że koszt produkcji pochłania lwią część ceny pączków.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Pączkami Magdy Gessler zachwyca się jej córka. W wywiadzie dla Jastrząb Post Lara Gessler wypowiedziała się na temat cen.


Komentarze

Komentarze do tego artykułu zostały wyłączone

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×