Wirtualna Polska

Nie kupuj dzieciom małych marchewek, ponieważ są szkodliwe dla zdrowia

Nie kupuj dzieciom małych marchewek, ponieważ są szkodliwe dla zdrowia

Cieszą oko, wyglądają naprawdę kusząco, sprawdzają się jako przekąska i są dobrą kartą przetargową, jeśli chcesz przekonać swoje dziecko do jedzenia warzyw. Okazuje się jednak, że nie są takie zdrowe i lepiej pozbyć się ich ze swojego menu. O czym mowa? O małych marchewkach, nazywanych często baby carrots.

Wirtualna Polska

Zostały spopularyzowane po 1980 roku, gdy ktoś wpadł na pomysł, aby normalne marchewki przecinać i przekształcać w znacznie mniejsze. Ten pomysł jakimś cudem przetrwał do dziś i odrzuca się setki tysięcy kilogramów marchewek, aby stworzyć baby carrots.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Jak powstają?

Marchewki wrzuca się do urządzenia, które je obiera, przycina, nadaje kształt, a na koniec umieszcza się je w wodzie z zawartością chloru. Nawet organiczne marchewkami są moczone w chlorze, ponieważ za każdym razem, gdy przechodzą przez maszyny, nadające im kształt, zbierają zarazki i bakterie, których trzeba w jakiś sposób się pozbyć. Zatem, jak widać, niekoniecznie to, co wydaje się być zdrowe, takie w rzeczywistości jest.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Najmądrzejszym, najbezpieczniejszym i najzdrowszym wyborem będzie zakup nieprzetworzonych marchewek, które własnoręcznie umyjecie u siebie w domu – bez chloru! Dodatkowo zaoszczędzisz pieniądze, ponieważ duże i normalne marchewki są tańsze.

Baby carrots


Komentarze

Komentarze do tego artykułu zostały wyłączone

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×