Wirtualna Polska

McDonald’s bez obsługi. Fani znanej sieci są w szoku i obawiają się najgorszego

McDonald's bez obsługi

McDonalds bez obsługi- Pyszności źródło kadr z kanału foodiemunster/Twitter

W Teksasie powstał nietypowy McDonalds bez obsługi. Zamówienie złożysz bez żadnej interakcji z pracownikami. Nowoczesna odsłona znanej sieci nie wszystkim przypadła do gustu. Dlaczego?

Wirtualna Polska

Ekrany dotykowe, taśmy z wyjeżdżającymi potrawami i brak widocznego personelu – taki widok zastaną goście jednej z najnowszych restauracji. Popularna sieć fast -foodów postawiła na automatyzację.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Zobacz również: kolacja sylwestrowa u Magdy Gessler

McDonalds bez obsługi

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Restauracja testowa w pobliżu Fort Worth w Teksasie wywołała spore poruszenie. Wiele osób krytykuje wprowadzoną automatyzację, która miałaby zabierać miejsca pracy i zastępować ludzi. McDonald’s zapewnił, że restauracja zatrudnia zespół porównywalny z wielkością zespołu w tradycyjnym lokalu. W rozmowie z brytyjskim dziennikiem Guardian, rzecznik prasowy sieci McDonald’s podkreślił, że koncepcja testu „nie jest w pełni zautomatyzowana” i wciąż zatrudniają tam ludzi.

Sam lokal jest mały i znajduje się na obrzeżach miasta. Nastawiony jest na mobilnych klientów oraz tych, którzy zamawiają jedzenie na wynos. Klienci mogą odebrać posiłki w punkcie „zamów z wyprzedzeniem” lub złożyć zamówienie w kiosku z ekranem dotykowym w sklepie. W środku nie ma również miejsc siedzących, co ma jeszcze bardziej podkręcić tempo. Po wejściu cyfrowe kasy przyjmują zamówienia klientów, a roboty przesuwają żywność na przenośnikach taśmowych w wyznaczonych strefach odbioru.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Wygodna opcja dla dostawców

Rzecznik restauracji mówi, że jest to „ulepszona technologia”, która pozwala „zespołowi restauracji rozpocząć przygotowywanie zamówień klientów, gdy są w pobliżu restauracji”. Jest to idealne rozwiązanie w przypadku zamówień McDonald’s odbieranych przez kurierów lub dla klientów, którzy złożyli zamówienie za pośrednictwem aplikacji mobilnej. Skraca to czas oczekiwania i przyspiesza proces zakupów.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Wiele osób w mediach społecznościowych uważa, że automatyzacja jest sposobem dla gigantów fast foodów na uniknięcie płacenia pracownikom wyższych wynagrodzeń, o co pracownicy McDonald’s prosili od lat.

Nie, dziękuję. Uwielbiam ludzi, którzy tam pracują. Chcę słyszeć głosy i widzieć twarze. Chcę zobaczyć uśmiechnięte twarze w obu oknach

Koniec z uśmiechniętymi twarzami

Za dużo tej robotyki, za mało ludzi

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

– piszą internauci w komentarzach

Co sądzisz o tym pomyśle?

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Przepis na burger Drwala, jak z McDonalds znajdziesz na naszym kanale YouTube:


Komentarze

Komentarze do tego artykułu zostały wyłączone

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×