McDonalds zdecydował się na symboliczny gest. Sieć postanowiła ponownie otworzyć lokale w Ukrainie

Sieć restauracji McDonalds ponownie otwiera swoje lokale w Ukrainie. Ma to być odpowiedź na potrzeby pracowników, którzy wyrazili chęć powrotu do pracy.

Wraz z wybuchem wojny w Ukrainie swoje biznesy zamknęły dziesiątki zagranicznych koncernów i sieci zamknęło swoje placówki. Nie inaczej było w przypadku najpopularniejszej sieci fast foodów na świecie- McDonalds zamknął 109 swoich restauracji na terenie całego kraju. Teraz postanowili wznowić swoją działalność i zatrudnić pracowników.

McDonalds w Ukrainie

Przez wybuch wojny w Ukrainie większość pracowników uciekła lub dołączyła do sił zbrojnych, które walczą o swój kraj. Przez ostatnie sześć miesięcy zaszły zmiany i cały konflikt przeniósł się na wschód i południe kraju. W rezultacie w pozostałych częściach Ukrainy zapanował względny spokój i wielu mieszkańców chce wrócić do codzienności, jaką znali wcześniej.

Szeroko rozmawialiśmy z naszymi pracownikami, którzy wyrazili silną chęć powrotu do pracy i ponownego otwarcia naszych restauracji na Ukrainie, gdzie jest to bezpieczne i odpowiedzialne – powiedział Paul Pomroy, wiceprezes ds. operacji międzynarodowych w McDonald’s

Firma zapowiedziała, że w ciągu najbliższych kilku miesięcy rozpocznie współpracę z dostawcami w celu zaopatrzenia restauracji, sprowadzi pracowników oraz wdroży nowe procedury bezpieczeństwa.

McDonalds- Pyszności

McDonalds- Pyszności/diviner_solutions

Wsparcie dla gospodarki

Znana sieć fast foodów deklaruje, że decyzja o rozpoczęciu stopniowego ponownego otwierania restauracji „wspiera lokalną gospodarkę i naród ukraiński”. Poinformowała również, że w czasie, gdy restauracje pozostawały zamknięte, to ponad 10 000 pracowników wciąż dostawało swoje pensje. Ogłoszony przez McDonald’s plan dotyczy restauracji znajdujących się w Kijowie oraz na terenie zachodniej Ukrainy, gdzie inne firmy mogą działać bezpiecznie. W stolicy otwarty jest między innymi największy rywal McDonald’s- sieć KFC.

McDonald's drive - thru

McDonald’s

McDonalds w Rosji bez zmian

Sieć pozostaje wciąż zamknięta w Rosji. Od czasu inwazji powstała kopia znanego fast fooda. Sieć nazywa się teraz Wkusno i Toczka, co oznacza Smaczne i kropka. Miejsce, które wcześniej reprezentowało otwartość Rosji na Zachód, teraz podkreśla jej izolację i problemy.

 


Komentarze

Komentarze do tego artykułu zostały wyłączone

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×