Kanapka z wege „mięsem” już niedługo pojawi się w McDonald. Czekają na nią tysiące!

McPlant ma być odpowiedzią na rosnące zainteresowanie dietą roślinną w Polsce. Firma podpisała kilkuletni kontrakt z Beyond Meat.

Ruszyły już pierwsze testy

McPlant pojawił się już w restauracjach w Danii i Szwecji. Testy nowej kanapki mają potrwać do marca i do kwietnia i zadecydują, czy McPlant pojawi się w innych miejscach.

veganskunivers

Kotlet powstał dzięki współpracy z Beyond Burgerem

Beyond Meat to jedna z wiodących firm, która oferuje roślinne zamienniki mięsa. Jest mocno rozpoznawalna na świecie i to właśnie z nią McDonald podpisał kilkuletni kontrakt. Ma to być gwarancją jakości i smaku.
Coraz większe zainteresowanie dietą roślinną spowodowało, że wprowadzenie w fastfoodowym gigancie roślinnej kanapki było tylko kwestią czasu.

thekult.asia

Nie jest to oferta tylko dla wegan

Kotlet w kanapce ma składać się głównie z białka grochu i ryżu. Nie ma za to informacji, czy wege kotlety smażone są na osobnym grillu. Chociaż pozornie nie ma to znaczenia, to dla wielu wegan może to być duża przeszkoda.
Jest to jednak temat do dyskusji, więc niewykluczone, że zostaną jeszcze wprowadzone zmiany.

tcdchicago

Mogą przypaść do gustu mięsożercom

Beyond Meat ma na celu jak największe upodobnienie do prawdziwej wołowiny. Smakuje podobnie, struktura jest praktycznie nie do odróżnienia.
McPlant może być więc kanapką, która przyciągnie nie tyle osoby na diecie roślinnej, co te, które starają się ograniczyć mięso w swojej diecie.


Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×