×

Pierwsza restauracja serwująca mięso z laboratorium otwarta. Można zjeść w niej za darmo!

W Izrealu otwarto pierwszą na świecie restaurację, w której można zjeść w pełni etyczne, wyhodowane w warunkach laboratoryjnych mięso.

supermeat

Restauracja została otwarta w Tel Awiwie

Jest to jeden z projektów izrealskiego startupu SuperMeat, który zajmuje się badaniami i produkcją etycznego mięsa. Całkowicie powstaje ono w laboratoriach, z hodowli komórkowych.

Restauracja znajduje się koło zakładu produkcyjnego, którego pracę można podglądać przez okna w restauracji. Tym samym goście mają okazję obserwować cały proces powstawania ich dania.

supermeat_com

Jedzenie jest… darmowe!

Otwarcie swojej restauracji jest dla SuperMeat prawdziwym kamieniem milowym w ich projekcie. Odwiedzający ich goście nie muszą płacić za posiłek. W zamian za to proszeni są o zostawienie informacji zwrotnej na temat smaku, aromatu i wyglądu serwowanego im mięsa.
W ten sposób zespół pracujący w laboratorium zdobywa cenne wskazówki i rady, dzięki którym mogą poprawić swoje produkty. Biorąc pod uwagę rosnące zainteresowanie, a tym samym pojawiającą się konkurencję, naprawdę sporo zyskują.

supermeat_com

W menu króluje oczywiście kurczak

Największym zainteresowaniem cieszą się burgery. Podawane z autorskimi sosami i świeżymi warzywami nie odbiegają smakiem od tych, z tradycyjnie hodowanym mięsem. W menu znajdują się burgery w dwóch wersjach: klasycznej i „jesiennej” z chilli, jabłkowym chutneyem i liśćmi buraka.

supermeat_com

Mięso z laboratorium to odpowiedź na potrzeby rynku

W zeszłym roku raport globalnej firmy doradczej AT Kearney wykazał, że do 2040 r. większość spożywanego mięsa nie będzie pochodzić od zwierząt poddanych ubojowi. Spekuluje się, że około 60% całego mięsa będzie pochodzić albo z roślin, albo z komórek.

Otwarcie restauracji usprawniło SuperMeat cały proces produkcji. Dzięki temu coraz więcej firm spożywczych chce zawierać z nimi współpracę.
Społeczeństwo coraz częściej domaga się transparentności i etycznego traktowania zwierząt, co często nie idzie to w parze. Stworzenie mięsa w laboratorium może być naprawdę dobrą odpowiedzią na potrzeby ludzi.

supermeat_com
 

Wybrane dla Ciebie

TikTok otwiera restauracje. Jakie menu? Kiedy? Znane potrawy dostarczą do domu

TikTok to platforma, która coraz bardziej rośnie w siłę. Przyciąga nie tylko młode osoby, ale również starszą widownię. Na fali swojej popularności twórcy aplikacji chcą stworzyć sieć restauracji. Kiedy i z jakim menu? Przepisy z TikToka podbijają świat TikTok to nie tylko konta influencerów, układy taneczne, zwierzaki i szeroko rozumiana komedia. To również mnóstwo prostych […]

Niebotycznie wysoki rachunek w popularnej restauracji! Za kolację zapłacili ponad 200 tysięcy złotych!

Restauracja Nusreta Gökçe to jedno z najpopularniejszych miejsc na świecie. Ustawiają się do niej kolejki, a dań znanego z social mediów rzeźnika chcą spróbować również celebryci. Za taką przyjemność trzeba niestety słono zapłacić. Restauracja Nusreta Nusret Gökçe, znany jako Salt Bae to turecki rzeźnik, który zdobył niesamowitą popularność w social mediach. Charakterystyczny sposób serwowania mięsa […]

Magda Gessler szczerze o restauracji Roberta Lewandowskiego.”Jest to nieprawdopodobne”

Restauracja Roberta Lewandowskiego budzi spore zainteresowanie. Magda Gessler skomentowała nowy projekt znanego piłkarza. Restauracja Roberta Lewandowskiego Chociaż od otwarcia „Nine’s” minął miesiąc, to zainteresowanie restauracją Roberta Lewandowskiego wcale nie przygasa. Pod drzwiami ustawiają się kolejki, a chętnych na spróbowanie menu sygnowanego nazwiskiem najpopularniejszego polskiego piłkarza. Nie obyło się też bez żartów- opinie w Google zostały […]

Obsługa w tej restauracji zachowała się niesamowicie. Aż ciężko powstrzymać łzy

Gesty takie jak ten sprawiają, że nasze oczy stają się mokre. Ludzie gesty to coś, co powinniśmy naśladować! Wyjątkowe urodziny Kiedy ze wszystkich stron słyszymy negatywne treści, czytamy niemiłe komentarze i złe wieści ze świata, to właśnie takie drobne gesty powodują, że w sercu robi się po prostu ciepło. W mediach społecznościowych furorę robi teraz […]

Naukowcy tworzą jedzenie z powietrza! I nie jest to scenariusz filmu science-fiction

Po drukowanym mięsie i kurczaku z laboratorium przychodzi pora na jedzenie z powietrza. W Finlandii trwają prace nad niezwykłym odkryciem. Ma to być jedno z rozwiązań głodu na świecie Nie da się ukryć, jest nas na naszej planecie coraz więcej i może okazać się, że zasoby nie są wystarczające, żeby nas wykarmić. Z pomocą przychodzi […]

Robot zastąpił prawdziwego szefa kuchni. To pierwsze takie miejsce na świecie!

Nie da się ukryć, że XXI wi ek to wiek automatyzacji. Nowoczesne technologie mają ułatwiać nam życie. W pewnej francuskiej restauracji postanowili pójść jednak o krok dalej i szefem kuchni został… robot. Restauracja działa we Francji 80 pizz na godzinę- to dość imponujący wynik, który pozwoli obsłużyć naprawdę dużą ilość gości. Tak szybko przygotowuje placki […]

zamknij