Wirtualna Polska

Mycie okien to twoja największa zmora? Umyj je przy pomocy owocu, a nie pożałujesz

Mycie okien to twoja największa zmora? Umyj je przy pomocy owocu, a nie pożałujesz

Mycie okien przy pomocy środka na bazie cytryny będzie dużo prostsze/źródło: Africa Studio/Adobe Stock, stevepb, pixabay

Bardzo lubię domowe obowiązki, ale mycie okien dosłownie mnie wykańcza. Jeśli masz podobnie, ten artykuł powstawał z myślą o tobie. Koniec z długim i mozolnym polerowaniem bez większych efektów. A wszystko to zasługa domowego triku, który warto znać i wykorzystywać. Na pewno nie pożałujesz!

Wirtualna Polska

Posiadanie własnego domu, czy też mieszkania, to nie tylko wielka przyjemność, ale i spora odpowiedzialność. Ciągle coś wymaga doglądania, reperowania i czyszczenia. A skoro już przy czyszczeniu jesteśmy, to muszę się do czegoś przyznać. Nie cierpię myć okien, a że mam ich kilka w swoim domu, musiałam znaleźć skuteczne rozwiązanie, które przyśpieszy i ułatwi cały proces. I wiesz co? W końcu się udało!

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Wiem, pewnie wiele osób czyta moje słowa i myśli, że przecież mycie okien nie jest takie złe. Istnieje wiele dużo gorszych codziennych obowiązków. I niby tak, ale tylko w teorii. Jestem perfekcjonistką i do szału doprowadza mnie nawet najmniejsza skaza i smuga na czyszczonych oknach. Dlatego nie jeden raz z pozoru prosta czynność, zajmowała mi nawet kilka godzin. A i tak nie byłam zadowolona z efektu. Na szczęście to już przeszłość. Zapoznaj się z domowym sposobem na perfekcyjnie czyste i zabieraj się do pracy!

Sprawdź również: Domowe sposoby na przypalony garnek

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

W czyszczeniu okien pomoże zwykła cytryna

Moja mama zna mnie najlepiej. I doskonale wie, że moja perfekcja jest bardzo przydatna w wielu kwestiach. Ale jednocześnie potrafi być też przytłaczająca. Dlatego kiedy po raz kolejny skarżyłam się jej, że nie jestem zadowolona z mojego mycia okien, podsunęła mi pewien pomysł. Przypomniała sobie, że kiedy sama była dzieckiem, widziała jak jej babcia Stasia, czyściła okna przy pomocy cytryny.

Cytryny/źródło: Hans, pixabay

Cytryny/źródło: Hans, pixabay

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Początkowo myślałam, że się przesłyszałam, albo mama po prostu się przejęzyczyła. Ale tak nie było. Mama poradziła mi wykorzystać domowy patent i przekonać się na własnej skórze, jak on działa. Tak też zrobiłam i był to strzał w 10! Nie dość, że okna wyczyściłam w mgnieniu oka, to jeszcze nie było na nich ani jednej smugi i zacieku. Wyglądały wręcz perfekcyjnie, jakby dopiero co zostały kupione.

Jak zrobić domową mieszankę do czyszczenia okien na bazie cytryny?

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Skoro już wiesz, na jakie efekty możesz liczyć, czas przybliżyć dokładną instrukcję na przygotowanie skutecznej mieszanki czyszczącej do okien. Tak naprawdę oprócz cytryny potrzebujesz jeszcze ciepłej wody. I to wszystko!

Najpierw wyciśnij sok z cytrusa. Z racji, że cytryna cytrynie nierówna, najlepiej operować na dokładnych miarkach wyrażonych w ml. I tak do przygotowania domowego środka potrzebujesz 130 ml soku z cytryny i litr ciepłej wody. Składniki dokładnie ze sobą wymieszaj, po czym przelej do butelki z atomizerem.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Domowy środek czyszczący jest już gotowy do pracy. Teraz wystarczy, że rozprowadzisz go na powierzchni okien i zaczniesz je myć. I tu kolejna przydatna porada. Swoje okna czyszczę i wycieram do sucha przy pomocy ręcznika kuchennego. Sprawdza się w tej roli idealnie!

No i mały bonus na koniec. Po czyszczeniu okien przy pomocy domowej mieszanki masz pewność, że w domu nie będzie roznosił się zapach chemicznego środka. Wręcz przeciwnie, będzie otaczał cię przepiękny i orzeźwiający zapach cytrusowy.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Zanim się pożegnamy, przeczytaj również ten artykuł: Domowe sposoby na gruntowne czyszczenie zmywarki. Szybko, tanio i bez chemicznych środków!


Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×