Wirtualna Polska

7 produktów, które należy dokładnie umyć przed spożyciem. Wiele osób tego nie robi

7 produktów, które należy dokładnie umyć przed spożyciem. Wiele osób tego nie robi

Niby to oczywiste – przed przygotowaniem obiadu, najpierw czyścimy produkty. Ale jak się okazuje, wiele osób nie przestrzega tej zasady do końca. A to bardzo zła wiadomość, ponieważ chodzi tu o nasze zdrowie.

Wirtualna Polska

Dlatego dziś przychodzę z małym przypomnieniem w formie artykułu ?

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

#1 Ryż

Każdy rodzaj ryżu należy przepłukać 3-4 razy przed gotowaniem. Chodzi tu o pozbycie się skrobi, która wpływa na proces gotowania tego produktu.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

W przeciwnym wypadku ryż może zbijać się w jedną grudę, przez co nie wygląda zbyt dobrze i nie smakuje tak jak powinien.

#2 Nabiał

Wiem, to może brzmieć dziwnie, ale to prawda. Nie należy bagatelizować zagrożenia, jakie wiąże się ze spożywaniem produktów bezpośrednio z opakowania – czy to w przypadku m.in. mleka, czy jogurtu.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Pamiętaj, te produkty dotyka cała masa ludzi, zanim trafią do Ciebie. Po otwarciu butelki czy kartonu, ułatwiamy dostęp bakteriom, dlatego warto najpierw umyć opakowania.

#3 Napoje w puszkach

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Napoje w puszkach cieszą się ogromną popularnością. Zwłaszcza latem, kiedy pomagają walczyć nam z falą upałów.

Zanim jednak je skosztujesz, pamiętaj o umyciu lub przynajmniej dokładnym przetarciu puszki. Nigdy nie masz pewności w jakich warunkach była transportowana puszka i ile osób ją dotykało. Najlepszym rozwiązaniem w tym przypadku jest przelanie napoju do szklanki, jeśli jednak nie możesz tego zrobić, wyczyść puszkę.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

#4 Kapusta

To kolejny produkt, który wymaga czyszczenia. Chodzi tu zwłaszcza o piasek, jak i zabrudzenia, które możemy znaleźć na warzywie. Porządna kąpiel wodna załatwi sprawę za każdym razem!

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

#5 Małże i ostrygi

Pamiętaj, że przed spożyciem obiadu składającego się z owoców morza ukrytych w muszlach, należy je dokładnie wyczyścić.

Nie chcesz w końcu spożywać kolacji z dodatkiem piasku i żwiru w postaci „bonusowej przyprawy”.

#6 Jabłka

Wydaje się oczywiste, że zakupione jabłka przed spożyciem, dokładnie myjemy. Co jednak w teorii wydaje się być oczywiste, nie jest już takie w praktyce.

A to bardzo ważne. I zawsze należy o tym pamiętać, aby pozbyć się bakterii.

#7 Sałata

Wszystkie warzywa są smaczne i zdrowe jednocześnie. Dlatego nie powinniśmy ich sobie odmawiać. Na koniec muszę wspomnieć o sałacie, którą również należy dokładnie umyć przed podaniem.

Aby pozbyć się piasku i zabrudzeń z warzywa, rozdrobnij sałatę na mniejsze kawałki i włóż ją do czystej i zimnej wody. Zostaw ją na kilka minut. Następnie przełóż sałatę do durszlaka lub na ręcznik papierowy, aby pozbyć się nadmiaru wody.

A Ty zawsze przestrzegasz wszystkich powyższych zasad?


Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×