Właściciele sklepów bezradni, klienci kradną ten produkt na potęgę. Nic ich nie zatrzymuje

Kradzież masła

Kradzież masła - Pyszności; Foto Canva.com

Właściciele sklepów i hipermarketów są bezradni. Wzrost cen produktów i szalejąca inflacja powodują, że coraz częściej dochodzi do kradzieży popularnych towarów. A czy wiesz, jaki jest najczęściej kradziony produkt w polskich sklepach?

Najczęściej kradziony produkt w polskich sklepach

Polska rzeczywistość, gdy weźmiemy pod uwagę ceny w polskich sklepach, jest naprawdę brutalna. Szacuje się, że ceny produktów spożywczych wzrosły o 50, a nawet i 100%. Wszystkiemu oczywiście winna jest inflacja, a także wzrost cen za prąd i gaz, które są niezbędne do produkcji żywności. Wzrost cen powoduje, że niektórych po prostu nie stać na artykuły spożywcze pierwszej potrzeby. Dlatego też, co niektórzy, posuwają się do kradzieży tych najdroższych i najbardziej potrzebnych w kuchni produktów.

masła

Masło – Pyszności; Foto: Canva.com

Jaki jest najczęściej kradziony produkt w polskich sklepach? Okazuje się, że to masło, którego kradzież w ostatnim czasie wzrosła najbardziej. Ten proceder jest najbardziej zauważalny, przede wszystkim w Małopolsce. Właściciele sklepów nie zgłaszają tego typu kradzieży, ze względu na zbyt niską cenę, przez co policja nie będzie po prostu wszczynać postępowań. Jak podaje właścicielka jednego ze sklepów w Nowej Hucie, w ciągu miesiąca zginęło jej aż 60 kostek masła. Nie pozostaje jej nic innego jak chowanie masła za ladą i podawanie go jak sery, mięso i wędliny.

Co robią sklepy, aby zapobiec kradzieżom masła?

Okazuje się, że tego typu problem nie jest wcale taki prosty do rozwiązania, jak się nam wydaje. Sklepikarze, tak jak zostało to wspomniane, nie zgłaszają tego typu spraw na policję. Nie pozostaje nim nic innego, jak chowanie masła za ladą – w takim przypadku towar podaje sprzedawca, podobnie jak mięso na wagę. Część sklepów umieszcza masło przy stoisku z alkoholem lub w takich miejscach, gdzie znajduje się dodatkowa kasa. Podobny problem dotyczy również masła klarowanego.

Domowe masło- Pyszności

Domowe masło- Pyszności

Popularne dyskonty i hipermarkety na masło przyczepiają klipsy lub etykiety samoprzylepne. Takie rozwiązanie pomaga zapobiec kradzieżom, bo kradzione masła są wyłapywane przez bramki akustyczno-magnetyczne. Chyba nikt nie przypuszczał, że masło to najczęściej kradziony produkt w polskich sklepach. Nic nie wskazuje na to, by sytuacja miała się zmienić. W niektórych sklepach ceny dochodzą już do nawet 10 zł za kostkę, a inflacja cały czas rośnie.

Zobacz koniecznie na naszym kanale YouTube przepis na urocze ciastka jeżyki w jesienno-zimowym wydaniu:


Komentarze

Komentarze do tego artykułu zostały wyłączone

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×