Wirtualna Polska

Tylko wtedy kawa będzie smaczna. Tajny trik najlepszych baristów

Tylko wtedy kawa będzie smaczna. Tajny trik najlepszych baristów

Kawa - Pyszności; Foto Pixabay.com

Kawa to napój, bez którego trudno jest wyobrazić sobie poranek, jak i całą resztę dnia. Można ją zaparzyć w różnorodny sposób i pić z wieloma rozmaitymi dodatkami. Jeśli ma być to najlepsza wersja kawy z ekspresu, to warto postawić na jej odpowiednią metodę parzenia. Niezwykle ciekawym trikiem podzielili się ostatnio bariści z Gdyńskiej Palarni Kawy.

Wirtualna Polska

Jaka powinna być ta najlepsza kawa? Z pewnością wyróżniająca się niepowtarzalnym smakiem i aromatem. Niezwykle ważny jest nie tylko rodzaj kawy i stopień jej wypalenia, ale przede wszystkim – grubość mielenia świeżych ziaren i sposób parzenia. Jedną z najpopularniejszych metod parzenia kawy jest obecnie korzystanie z ekspresów ciśnieniowych. Wszystko odbywa się w parę chwil, a ty praktycznie nie musisz robić nic. Ale czy parzenie kawy w ekspresie faktycznie gwarantuje ten najlepszy smak kawy?

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Kawa z ekspresu – najpopularniejszy sposób parzenia tego popularnego napoju

Jeśli posiadasz w swoim domu ekspres do parzenia kawy, to z pewnością zdajesz sobie sprawę z faktu, że jest to niezwykle prosta czynność. Wystarczy kilka kliknięć, podstawienie filiżanki i kawa gotowa. Jest jeszcze opcja spieniania mleka. W niektórych modelach odbywa się to w sposób automatyczny, a w innych trzeba samodzielnie spienić mleko. Niezależnie od tego, mleczna pianka zawsze jest świetnym uzupełnieniem ulubionej kawy.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska
Parzenie kawy w ekspresie – Pyszności / Fot. Pexels

Parzenie kawy w ekspresie – Pyszności / Fot. Pexels

Sprawdź: Najgorsza kawa, jaką możesz wypić. Wystrzegaj się, bo tylko sobie zaszkodzisz

Warto podkreślić, że kawa z ekspresu to dość wygodny i niezwykle popularny sposób parzenia. Niemal każdy wierzy w to, że ekspres powoduje, że smak kawy jest wyrazisty i najlepszy. Ale czy na pewno tak jest? Nagranie, które opublikowali bariści z Gdyńskiej Palarni Kawy na swoim Tik-Toku pokazuje, że tak nie jest. Jest pewna metoda, która pozwoli cieszyć się idealnym smakiem kawy. Co dokładnie musisz zrobić?

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Co zrobić, by kawa wyróżniała się najlepszym smakiem i aromatem? Poznaj tajny trik!

To trik najlepszych baristów świata na zachowanie idealnie czystego smaku kawy z ekspresu. Z pewnością, dobrze wiesz, że kawa w twoim ekspresie automatycznym parzy się przez kilkanaście sekund. Ekspres w tym czasie powinien podać 60-80 ml czystego mocnego naparu. To, co leci do filiżanki po tym czasie, to zwykłe popłuczyny, które zaburzają czysty smak kawy. W przypadku, gdy lubisz dużą czarną kawę, to wlej do filiżanki 100-120 ml czystej ciepłej wody, a na nią zaparz 60-80 ml mocnej kawy.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

@gdynska_palarnia_kawy Tajny trick najlepszych baristów Świata na idealny smak kawy. #coffee #coffeetiktok #przepisy #jakpićlepsząkawę #gdynskapalarniakawy #espresso #dodomu ##americanocoffe #تحدي_نستله_سكويزي ♬ Summer day – TimTaj

Ten sposób pozwoli ci zachować idealnie czysty smak kawy i odpowiednią intensywność. Pamiętaj, by dobrze wyregulować ekspres przed parzeniem kawy. Możemy cię zapewnić, że smak kawy zaparzonej w taki sposób będzie najlepszy. Jeśli masz w domu ekspres, to poczuj różnicę.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×