Kategorie NewsyPorady

Miejsca w Polsce, w których będzie wrześniowy wysyp grzybów. Mamy dokładną mapę!

Sezon na grzyby w pełni! Niestety, nie wszystkie leśne rejony są równie hojnie obdarowane leśnymi grzybami. Zobacz, gdzie warto szukać!

Grzybiarze dzielą się informacjami

Chociaż oczywiście swoich złotych miejscówek nikt nie zdradzi, to na pytanie „ile zebrałeś i czy warto iść na grzyby” nawet wieloletni grzybiarz uchyli rąbka tajemnicy. W oparciu o informacje i doniesienia powstała mapka, na której zaznaczone są obszary, które obfitują w skarby lasu.

Miejsca w Polsce, w których będzie wrześniowy wysyp grzybów. Mamy dokładną mapę!
grzyby.pl

Grzybowi synoptycy są zgodni

Na mapie można zaobserwować prawdziwy wysyp grzybów! Chociaż może to budzić zdziwienie, to prognozowaniem zajmują się…synoptycy grzybowi!

” To co obserwujemy jest najpewniej wczesnym początkiem głównego jesiennego wysypu grzybów. Tam gdzie już się zaczął, będzie przytłumiony bezdeszczową pogodą w najbliższych kilkunastu dniach oraz intensywnymi zbiorami. Tam, gdzie jeszcze się na dobre nie zaczął, mimo wszystko będzie się rozkręcał i to często eksplozywnie „

mówi jeden z nich

Idealny czas na podgrzybki

Jesień może nas czasem zaskakiwać swoją aurą, ale jeśli zaopatrzysz się w kalosze i nożyk, to wrócisz z całym naręczem grzybów.
We wrześniu możesz szukać podgrzybków, maślaków, rydzów, kani, kurek i borowików. Możesz również trafić na gąski i opieńki, jednak o wiele więcej znajdziesz ich w październiku.
Jeśli chcesz dowiedzieć się, gdzie szukać grzybów- sprawdź nasz artykuł!

Prawdziwy wysyp w Borach Tucholskich i w okolicach Rytla

Z grzybobrania cieszyć się mogą mieszkańcy Pomorza i województwa kujawsko-pomorskiego. Bory Tucholskie i lasy wokół pomorskiego Rytla bogato obrodziły w tym roku. Według doniesień, 10 litrowe wiaderko zapełniało się w pół godziny podgrzybkami! Szczerze zazdrościmy 🙂

Województwo lubuskie również nie może narzekać!

Jako że jest jednym z bardziej lesistych województw, a jednocześnie nie ma dużych miast, grzybów tam również pod dostatkiem!

Miejsca w Polsce, w których będzie wrześniowy wysyp grzybów. Mamy dokładną mapę!
Gazeta Lubuska

Gdzie na grzyby w łodzkim i śląskim

Jak podaje Dziennik Łódzki, grzybów najlepiej szukać w Lesie Łagiewnickim, Lasach Grotnickich, w lasach w okolicy Gałkówka, w okolicach Łask, Natolina i Męckiej Woli.
Ślązacy grzybów szukają w lasach między Tychami i Pszczyną, a w Lublińcu rozglądają się za maślakami i borowikami.

Lokalizacje, w których możesz szukać grzybów są dość ogólne, bo przecież nikt nie chce zdradzić swoich złotych tras! Wysokie buty na nogi, termos herbaty do plecaka, nożyk do ręki i marsz na grzybobranie! 🙂

Miejsca w Polsce, w których będzie wrześniowy wysyp grzybów. Mamy dokładną mapę!
Vogule Poland
307812