Najlepsze sposoby na usunięcie pestek z czereśni bez drylownicy

Czereśnie to owoce, na które warto czekać cały rok. Przygotujesz z niego najlepsze desery. Natomiast na początek musisz uporać się pestkami. Jak usunąć pestki bez drylownicy? Oto kilka sposobów.

Idealnie się sprawdzą w wielu daniach i deserach. Natomiast by cieszyć się ich smakiem i przygotować na przykład pyszną konfiturę, trzeba je wydrylować. Do tego doskonale sprawdzi się butelka, słomka lub patyczek oraz kilka innych narzędzi.

Jak usunąć pestki bez drylownicy? 

Słomka za jej pomocą można szybko usunąć pestkę. Najwygodniej jest położyć owoc na butelce po napoju z małą szyjką, tak aby czereśnia nie wpadła do środka. Słomką wypychamy pestkę do butelki, a czereśnie wrzucamy przygotowanego naczynia. Jeżeli nie posiadamy w domu butelki z wąską szyjką ani słomki to nic straconego! Mamy kolejne pomysły.

crazyforcrust.com

Drylowanie czereśni – widelec do fondue

Widelec do fondue z uwagi na to, że posiada charakterystyczne cienkie zęby, również dobrze sprawdzi się do drylowania owoców jagodowych. Trzeba włożyć jego końcówkę do środka owocu, przekręcić i następnie wyjąć. Potrwa to nieco dłużej niż użycie drylownicy, ale zadanie zostanie wykonane, a na tym nam zależy.

Jak usunąć pestki bez drylownicy? – Użyj noża

Wiśnie lub czereśnie można mocno przycisnąć do deski. Ułóż poziomo nóż i przyciśnij. Pękną w taki sposób, że bardzo łatwo wyjąć pestki. Ten sposób jest naprawdę szybki i bardzo efektywny. Warto pamiętać, że wiśnie posiadają dość brudzący sok, dlatego dobrym pomysłem będzie drylować je ceracie lub macie, które zapobiegną powstaniu plam na stole. Fartuszek też będzie tu przydatny, by nie pobrudzić ubrań.

Co zrobić z czereśni? 

Zdrowe, jędrne czereśnie są idealne na przetwory, ale nie tylko. Jeśli posiadasz sporo wydrylowanych czereśni i zastanawiasz się co z nimi zrobić. Sezon na te owoce trwa krótko, więc warto dokładnie zaplanować, co zrobić z czereśni. Oto kilka pomysłów, które możesz wykorzystać w swojej kuchni.

  • Dżem
  • Soki i kompoty
  • Nalewka czereśniowa
  • Krucha tarta z czereśniami
  • Ciasto czekoladowe

makosernik

 

 

 


Komentarze

Komentarze do tego artykułu zostały wyłączone

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×