Wirtualna Polska

Porównała majonezy Kielecki i Winiary i wydała werdykt. Już wiadomo, który jest lepszy

Porównała majonezy Kielecki i Winiary i wydała werdykt. Już wiadomo, który jest lepszy

najlepszy majonez - Pyszności; foto: Facebook; konto: Krytyka Kulinarna

Pewna blogerka kulinarna podjęła się trudnego zadania. Chcąc wyłonić najlepszy majonez na rynku, spróbowała ich aż… osiemnaście. Jakie były wyniki tego starcia popularnych sosów? I czy wszystko zamyka się w pytaniu: Kielecki, czy Winiary?

Wirtualna Polska

Podział społeczeństwa występuje na wielu różnych płaszczyznach. Mamy w sobie coś takiego, że lubimy nie tylko stawiać na swoim, ale również przekonać do swoich racji innych. To właśnie dlatego dyskusje na temat tego, jaki jest najlepszy majonez, potrafią toczyć się bez końca. A niewiele „potyczek” wzbudza więcej emocji niż ta pomiędzy Kieleckim a Winiary…

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

najlepszy majonez – Pyszności; foto: Canva

Spróbowała 18 różnych majonezów

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Subiektywnej oceny majonezów podjęła się Magda, blogerka kulinarna prowadząca „Krytykę Kulinarną”. Jak sama powiedziała, w swoim wyborze kierowała się przede wszystkim składem, konsystencją i smakiem. Zaznaczyła również, że zestawienie nie obejmuje majonezów wegańskich.

Przed skosztowaniem nie czytałam składu, żeby się nie sugerować. W obu kategoriach maksymalna punktacja to 5, a minimalna 1. Czyli maksymalna ilość punktów to 10. Tekst ułożyłam od majonezu, który uzyskał najniższą ocenę aż do tego, który okazał się być najlepszy.

– czytamy na blogu Magdy i musimy przyznać, że ta pani naprawdę potrafi budować napięcie. Jeśli jesteście równie ciekawi co my, podczas czytania wpisu blogerki, zajrzyjcie poniżej na jej skrócony ranking. 

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Najgorszy i najlepszy majonez

najlepszy majonez – Pyszności; foto: Facebook; konto: Krytyka Kulinarna

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Trzy najgorsze majonezy, jakie w swoim zestawieniu zawarła blogerka, to majonez Mosso Napoleoński (ocena: 4/10), majonez Hellmann’s Original (4/10) oraz Kania Majonez Klasyczny (5/10). Te trzy sosy mają, według Magdy, nieciekawe smaki i naprawdę słabe składy.

Najlepszy majonez w zestawieniu Krytyki Kulinarnej to Vitapol Majonez Domowy. W „konkursie” zebrał komplet punktów, a blogerka opisała go tak:

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Mały, niepozorny słoiczek. Bardzo smaczny, gęsty, wyraźny. Znakomity smak plus czysty skład daje równo dychę. Jest to jedyny majonez w tym zestawieniu, który zdobył wszystkie możliwe punkty.

No, ale… gdzie Kielecki i Winiary?

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Pewnie zastanawiasz się, gdzie w tym zestawieniu pojawiły się najpopularniejsze majonezy, o które to właśnie toczą się w internecie tak zażarte dyskusje. Uspokajamy: są.

Majonez Winiary zajął wysoką, czwartą lokatę. Magda oceniła go na 8 na 10 punktów. Wyżej, bo na drugim miejscu znalazł się majonez Kielecki (9/10), którego blogerka opisała w ten sposób:

(…)mój ulubieniec od wielu, wielu lat, a nie zajął pierwszego miejsca. Szok. Konkretny, charakterny, dobrze zbalansowany smak. Na tle pozostałych nadal bardzo wysoko (…)

Napisalibyśmy tu: zapraszamy do dyskusji, ale chyba się boimy. Mimo to dajcie znać, czy zgadzacie się z zestawieniem Magdy z Krytyki Kulinarnej.

Zobacz też ten filmik z naszego kanału na YouTube.


Komentarze

Komentarze do tego artykułu zostały wyłączone

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×