Wirtualna Polska

Najlepszy na świecie sos do makaronu. Ma tylko 3 składniki i smakuje bosko

Najlepszy sos do makaronu

Pyszności - Fot. Adobe Stock

Proste i łatwe w przygotowaniu dania bardzo często uchodzą za te najlepsze. Dlatego też, dania z makaronem w roli głównej, są tak bardzo lubiane i popularne. Można je zjeść z wieloma smacznymi dodatkami. Jeśli chcesz przygotować najlepszy sos do makaronu, to wystarczy, że użyjesz tylko trzech składników. Każdy będzie zachwycony!

Wirtualna Polska

Włoski klimat w twojej kuchni

Po dania kuchni włoskiej sięgamy się dość często. Najczęściej wtedy, gdy chcemy przygotować coś prostego, smacznego i pożywnego. Potrawą, która dominuje, jest z pewnością makaron. Można go przygotować na wiele smacznych sposobów. Najważniejszy jest nie tylko sam rodzaj makaronu i jego stopień twardości, ale również dodatki, z którymi się go zje. Jeśli chciałbyś przenieść się w te pochmurne dni do słonecznej Italii, to przygotuj sos, który został uznany za najlepszy sos do makaronu na świecie.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Sos pomidorowy – Pyszności; foto: Canva

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Jego wyjątkowość tkwi przede wszystkim w tym, że będziesz potrzebował zaledwie trzech składników. Co ważne, jest tańszy od innych propozycji i możesz go przygotować w większych ilościach, by następnie przechowywać w słoikach. Uznaje się, że jest najlepszy na świecie. Przepis pochodzi prosto z książki kulinarnej od włoskiej szefowej kuchni Marcelli Hazan która zmarła w 2013 roku, pozostawiając po sobie wiele cenny kulinarnych wskazówek.

Jak przygotować najlepszy sos do makaronu?

Skoro są to tylko trzy składniki, a przepis pochodzi wprost od włoskiej szefowej kuchni, to znak, że musi być wyjątkowo i smacznie. I tak też jest w rzeczywistości. Ten najlepszy na świecie sos przygotujesz w parę chwil.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Składniki:

  • pomidory w puszce
  • masło
  • cebula.
Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Sposób przygotowania:

Najlepszy sos do makaronu robi się bardzo szybko. Wystarczy, że posiekasz cebulę i następnie podsmażysz ją na maśle. Następnie dodaj pomidory z puszki i duś przez około 45 minut, na niewielkim ogniu. Gdy sos będzie gotowy, to gorący możesz przelać prosto do wyparzonych słoików. Zakręć je szczelnie i ustaw do góry dnem.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Spaghetti – Pyszności

Taki sos przetrwa nawet kilka tygodni. Jego smak możesz urozmaicić swoimi ulubionymi dodatkami i ziołami. Czy podzielasz zdanie, że jest to najlepszy sos na świecie? Spaghetti na pewno będzie smaczne!

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Jeśli lubisz dania kuchni włoskiej, to na naszym kanale YouTube znajdziesz przepis na tagliatelle z kurczakiem i pesto rosso:

 


Komentarze

Komentarze do tego artykułu zostały wyłączone

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×