Dynia-gigant była tak ciężka, że potrzebny był podnośnik. Pobiła rekord Polski

największa dynia w Polsce

Rekord na największą dynię w Polsce został właśnie pobity -Pyszności; Foto: Jacek Czaplarski - https://www.facebook.com/photo?fbid=5702802806479738&set=pcb.5702798379813514

Niedawno na terenie Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Wrocławskiego odbył się XIX Dolnośląski Festiwal Dyni. Podczas tego wydarzenia pobito rekord na największą dynię w Polsce. Należy zaznaczyć, że ważyła ona prawie 900 kg! W związku z tym jak wygląda największa dynia w Polsce? Poniżej zdradzamy więcej informacji.

Zdrowy i smaczny produkt

Krojenie dyni – Pyszności; Foto: Canva.com

Dynia to wyjątkowo smaczny produkt, którym często zajadamy się jesienią. Wspaniale smakuje zarówno na słono, jak i na słodko. W związku z tym niekiedy przygotowujemy z jej dodatkiem rozgrzewające zupy lub aromatyczne ciasta.

Warto również zaznaczyć, że dynia jest bardzo zdrowa. Zawiera w swoim składzie wiele cennych substancji takich jak witaminy A, B, czy C. Poza tym jest ona wyjątkowo niskokaloryczna oraz lekkostrawna. W związku z tym warto włączyć ją do swojego jadłospisu.

Oprócz tego na całym świecie często organizowane są różnego rodzaju konkursy na dynie. Jeden z nich niedawno odbył się w Polsce podczas Dolnośląskiego Festiwalu Dyni. W trakcie tego wyjątkowego wydarzenia została wyłoniona największa dynia w Polsce.

Największa dynia w Polsce

dynia

Dynie – Pyszności; Foto: Canva.com

Okazało się, że konkurs na największą dynię wygrała dynia Ula. Należała ona do hodowców Grzegorza i Marcina Złotoucha. Należy zaznaczyć, że ważyła ona dokładnie 893,5 kg. Poza tym odznaczała się również wyjątkowo dużymi rozmiarami. Jak widać na poniższym zdjęciu, z powodu jej gabarytów, do jej ustawienia potrzebny był podnośnik.

Na profilu na Facebooku Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Wrocławskiego możemy zobaczyć zdjęcia z festiwalu.

Dodatkowo podczas Dolnośląskiego Festiwalu Dyni odbył się również konkurs na najdziwniejsze dynie w Polsce. Warto zaznaczyć, że odznaczały się one wyjątkowymi kształtami, teksturą oraz kolorami.

Poza tym, w trakcie tego wyjątkowego wydarzenia, oferowane były w sprzedaży różne odmiany jadalnych oraz ozdobnych dyni. Dodatkowo można było kupić miody, oleje roślinne, czy przyprawy. Niektórzy sprzedawali także różne wyroby rękodzielnicze.

 

Zobacz na naszym kanale YouTube jak przygotować rewelacyjnego kurczaka pieczonego w dyni krok po kroku. Potrawa wspaniale sprawdzi się na obiad dla całej rodziny w jesienne, chłodne dni. 

 


Komentarze

Komentarze do tego artykułu zostały wyłączone

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×