Wirtualna Polska

Niedoskonałe warzywa ponownie w Lidlu. Sieć wraca ze specjalną akcją

Niedoskonałe warzywa w Lidlu- Pyszności/ źródło: Canva, Lidl Polska

Niedoskonałe warzywa w Lidlu- Pyszności/ źródło: Canva, Lidl Polska

Lidl wraca ze swoją akcją. Do sprzedaży ponownie trafią niedoskonałe warzywa i owoce w super cenach. To duże wsparcie dla rolników.

Wirtualna Polska

Sieć sklepów Lidl ponownie ruszyła ze specjalną akcją. Do sklepów trafiły „brzydkie” owoce oraz warzywa od polskich rolników. Smakują tak samo, jak te o idealnym kształcie, a kosztują mniej. Specjalna inicjatywa popularnej sieci wspiera polskich rolników.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Zobacz również: lodówki społeczne- jak działają?

Niedoskonałe warzywa trafią do sprzedaży

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Polski Lidl postanowił po raz kolejny wesprzeć polskich rolników. To kontynuacja akcji z 2021 roku, która była odpowiedzią na apel pana Mieczysława, którego „krzywe” buraki nie znajdowały kupców. Lidl zareagował błyskawicznie, skupując mniej kształtne warzywa i sprzedając je w swoich sklepach Do buraków, marchewek i selerów, które nie wygrałyby konkursu piękności wśród warzyw, dołączą również nad wyraz wyrośnięte jabłka i żółte pomidory z wadami skórki. Tym samym sieć wspiera nie tylko rolników, ale również sadowników, którzy mieli problem ze sprzedażą niewystarczająco idealnych produktów do sklepu.

Niedoskonałe warzywa w Lidlu- Pyszności

Niedoskonałe warzywa w Lidlu- Pyszności

Ponad 1000 ha naszych sadów zapewnia klientom sieci Lidl Polska nieustanny dostęp do pysznych jabłek już od wielu lat. Każde z nich zawsze spełnia kryteria i normy handlowe dopuszczające je do sprzedaży. Dostępne w aktualnej ofercie jabłka z naszych sadów są większe od standardowych, czym odbiegają od wyznaczonych standardów. Są jednak tak samo bogate w smak oraz wartości odżywcze, dlaczego cieszymy się, że trafią do konsumentów w całej Polsce” – mówi Hubert Woźniak, prezes Organizacji Producentów Owoców Rajpol

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Warzywa i owoce są pełnowartościowe i tak samo smaczne, jak te o idealnym kształcie i rozmiarze.

Walka z marnowaniem żywności

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Niedoskonałe warzywa i owoce trafiające do sprzedaży to odpowiedź sieci na problem marnowania żywności. Sieć od dawna prowadzi również akcję „Kupuję, nie marnuję”, w ramach którego w niższej cenie oferuje produkty o krótkim terminie przydatności.

Dzięki inicjatywie Lidl Polska możemy zapobiegać ich marnowaniu oraz ograniczyć koszty, z którymi musielibyśmy mierzyć się w przypadku niesprzedania wyprodukowanych partii” – twierdzi Michał Gulczyński, członek zarządu w firmie Polfarm.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Pomysły na pyszne obiady z kurczakiem w roli głównej znajdziesz na naszym kanale YouTube


Komentarze

Komentarze do tego artykułu zostały wyłączone

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×