O jakiej porze najlepiej pić kawę? Wielbiciele małej czarnej z rana są niestety w dużym błędzie

O jakiej godzinie najlepiej pić kawę - Pyszności; Foto: Canva.com

Kiedy najlepiej pić kawę? Wiele osób nie wyobraża sobie bez niej śniadania. Niekiedy pijemy ją również w trakcie pracy, czy między posiłkami. Okazuje się, że to kiedy delektujemy się tym wspaniałym napojem, ma wyjątkowo duże znaczenie. Poniżej podajemy więcej szczegółów.

Kawa – właściwości pysznego napoju

o jakiej godzinie pić kawę

Kawa – Pyszności; Foto: Pixabay.com

Kawa to wspaniały napój, który często motywuje nas do działania. Niekiedy podajemy go z dodatkiem mleka, śmietanki, czy cukru. Wspaniale smakuje w towarzystwie pysznego śniadania, czy deseru. Napój ten oprócz kofeiny, stanowi również świetne źródło przeciwutleniaczy. Związki te nie tylko spowalniają procesy starzenia, ale również chronią nas przed nowotworami.

O jakiej godzinie najlepiej pić kawę? Okazuje się, że niewielu z nas się nad tym zastanawia. Jednak ma to duże znaczenie. Dlatego też warto pić ten wyjątkowy napój o określonej porze.

O jakiej godzinie najlepiej pić kawę?

Kawa – Pyszności; Foto: Canva.com

Pora, o której pijemy kawę, ma duże znaczenie. Nie powinniśmy jej pić w godzinach, w których poziom kortyzolu w naszym organizmie jest najwyższy. W przeciwnym razie nie odczujemy pozytywnego działania kawy. W związku z tym – o jakiej godzinie najlepiej pić kawę? Zaleca się pić kawę w godzinach 9:00 – 11: 30 oraz 13: 30 – 17:00. 

Oprócz tego nie zaleca się sięgać po ten napój podczas spożywania posiłków. W takiej sytuacji najlepiej zachować przynajmniej 1,5 godzinną przerwę. Dodatkowo nie należy również pić kawy przed snem. Poza tym warto zaznaczyć, że niektórzy piją ten pobudzający napój około 15 – 30 minut przed treningiem.

Warto wiedzieć również jaką ilość kofeiny możemy przyjąć. Okazuje się, że dorosły człowiek może wypić nawet 3 – 4 kawy dziennie. Wynika to z tego, że każdego dnia możemy przyjąć nawet 400 mg kofeiny.

Zobacz na naszym kanale YouTube jak przygotować gołąbki z kiełbasą w sosie pomidorowym krok po kroku. Danie wspaniale sprawdzi się na obiad dla całej rodziny. Sprawdź jak je wykonać!

 


Komentarze

Komentarze do tego artykułu zostały wyłączone

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×