Tomasz Strzelczyk pokazał przepis na obiad ze słoika swojej babci. Te smaki to mistrzostwo świata

Obiad ze słoika - Pyszności; foto: screen z YouTube; konto: Tomasz Strzelczyk ODDASZFARTUCHA
Obiad ze słoika to dobre rozwiązanie w tylu sytuacjach, że zabrakłoby nam miejsca na ich wymienienie. Jedno jest pewne: Tomasz Strzelczyk, nagrywając swój filmik z przepisem na ten pyszny posiłek, uratował niejedną wyruszającą w długą trasę osobę od uporczywego głodu. My już wiemy co zabierzemy w taką podróż.

Czyż babcine obiady nie były zawsze najlepsze? Jakoś tak jest, że kiedy już wyrastamy z etapu nabierania kulinarnych wspomnień (wręcz – legend!), to później dążymy do uzyskania chociaż zbliżonego smaku. Tajne receptury babć mają to do siebie, że lubią czasem wyciekać. Jedna z nich trafiła w ręce Tomasza Strzelczyka, który był tak miły i udostępnił go światu na swoim kanale na YouTube.



Obiad ze słoika – Pyszności; foto: Canva
Nie sądzicie, że jakaś tajna gildia Babć może go za to ścigać? Cóż, wziął ryzyko na siebie, więc my czujemy się bezpiecznie i bez zawahania przekazujemy recepturę wam. Babciny obiad ze słoika w wykonaniu Tomasza Strzelczyka robi się właśnie tak.


Babciny obiad ze słoika Tomasza Strzelczyka.
Składniki:
- 1 kg pszenicy lub kaszy pęczak
- masło klarowane
- 1,5 kg karkówki
- 3 cebule
- 4 ząbki czosnku
- 4 marchewki
- 2 łyżki słodkiej papryki
- 2 łyżki majeranku
- 1 łyżka soli
- 1 łyżka pieprzu
- 4 litrowe słoiki


Sposób przygotowania:
Pszenica namocz aż napęcznieje. Karkówkę pokrój w dużą kostkę. Na patelni rozgrzej trochę masło klarowanego i zacznij podsmażać na nim mięso. Smaż na dużym ogniu i co jakiś czas zamieszaj.



Obiad ze słoika – Pyszności; foto: Canva
W międzyczasie pokrój cebule w pióra i dodaj na patelnię. Kiedy mięso zacznie się karmelizować a cebula zmięknie, dodaj do nich pokrojone w kostkę marchewki i rozgniecione i pokrojone czosnki.


Całość dopraw słodką papryką, majerankiem, płaską łyżką soli i taką samą ilością pieprzu. Przemieszaj, zmniejsz ogień, przykryj patelnię i duś 15 minut.
W słoiku ułóż warstwy: pszenica – mięso. Do każdego słoika dodaj jeszcze po kawałku masła i zakręć.


Pasteryzację zrób w piekarniku. Na blachę wyłóż mokrą szmatkę, na nią słoiki. Włóż do zimnego piekarnika, ustaw 130 stopni i od momentu kiedy potrawa zacznie bulgotać, piecz półtorej godziny.
A tu macie nasze przepisy na obiady ze słoika. Prosto z naszego kanału na YouTube.
Komentarze