Zwykły opiekacz do kanapek skrywa aż 5 ukrytych funkcji i trików. Przez lata większość z nas ich nie zauważa

Zwykły opiekacz do kanapek skrywa w sobie więcej niż myślisz. Oto 5 ukrytych w nim funkcji i trików - Pyszności; Foto: Canva.com

Opiekacz to wyjątkowo praktyczne urządzenie, dzięki któremu możemy przygotować pyszne, ciepłe kanapki. W związku z tym niektórzy z nas chętnie z niego korzystają. Jednak okazuje się, że skrywa on w sobie więcej, niż myślisz. Podajemy aż 5 ukrytych funkcji opiekacza do kanapek. Sprawdź, jak możesz go użyć!

Ciepłe kanapki w parę minut

Opiekacz do kanapek

Kanapki – Pyszności; Foto: Canva

Opiekacz wspaniale sprawdzi się do wykonania pysznych kanapek. W związku z tym często używamy go podczas przygotowywania śniadania. Niekiedy ciepłe kanapki zabieramy ze sobą do pracy, czy szkoły. Cena takiego urządzenia waha się zazwyczaj pomiędzy 50, a nawet 200 zł. Jednak okazuje się, że oprócz przygotowywania pysznych kanapek skrywa w sobie również kilka innych wspaniałych funkcji.

Opiekacz do kanapek – 5 skrytych funkcji

  • tortilla

Tortilla – Pyszności; Foto: Canva

Do opiekacza oprócz kanapek, możesz wrzucić tortille. Dzięki temu z zewnątrz nabierze ona wspaniałego koloru i lekko chrupiącej konsystencji. Dodatkowo świetnie podgrzejesz składniki skryte w środku tortilli.

Jeśli po użyciu opiekacza nie chcesz męczyć się z czyszczeniem i ściąganiem z powierzchni zeschniętego sera – wystarczy, że wykonasz jeden prosty trik. W związku z tym przed zapiekaniem kanapki, czy tortilli – wyłóż go papierem do pieczenia. Dzięki temu nie będziesz musiał tracić czasu na czyszczenie opiekacza!

  • jajko sadzone
Opiekacz do kanapek

Jajko – Pyszności; Foto: Canva

Okazuje się, że w opiekaczu możesz przygotować pyszne jajko sadzone. Wystarczy, że wybijesz je bezpośrednio na płytę urządzenia. Jeśli chcesz, w podobny sposób możesz również wykonać omlet. Wyjdzie tak samo jak na patelni!

  • parówki

Hot dog – Pyszności; Foto: Canva

Opiekacz do kanapek niekiedy jest wyposażony również w odpowiednią płytę do grillowania. Dzięki niej możesz wspaniale podpiec mięso, w tym parówki. W ten sposób świetnie przygotujesz pysznego hot – doga, czy hamburgera!

  • ryba

Ryba – Pyszności; Foto: Canva

Okazuje się, że oprócz parówek, równie dobrze możesz podpiec rybę, taką jak np. łosoś. W takiej sytuacji świetnie sprawdzi się płyta do grillowania. Do ryby możesz wrzucić również warzywa. Dzięki temu w szybki sposób przygotujesz prosty obiad.

  • gofry

Gofry – Pyszności; Foto: Canva

Opiekacz do kanapek świetnie sprawdzi się podczas przygotowywania gofrów. Jednak musi on być wyposażony w odpowiednią płytę grzejną. Domowe gofry są przepyszne. Wspaniale sprawdzą się na deser z dodatkiem owoców i bitej śmietany!

Zobacz na naszym kanale YouTube jak przygotować domowy keczup z cukinii krok po kroku. Domowy keczup wspaniale współgra z mięsnymi potrawami.


Komentarze

Komentarze do tego artykułu zostały wyłączone

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×