Nie wyrzucaj łupin po orzechach laskowych. Mają ukryte wiele przydatnych funkcji

Orzechy laskowe - Pyszności; Foto Canva.com

Jako że mamy do czynienia z okresem, kiedy to pieczemy dużo ciast, to warto wspomnieć, że orzechy laskowe stanowią ważny dodatek do wielu z nich. Są smaczne, zdrowe i nadają deserom odpowiedniego wyglądu. Jeśli wyrzucasz łupiny po tych orzechach, to popełniasz naprawdę duży błąd. Jak je wykorzystać?

Orzechy laskowe i ich łupiny – dlaczego nie warto ich wyrzucać?

Orzechy laskowe stanowią dodatek do wielu ciast, deserów, czekolad, czy masła orzechowego. Co ważne, są one bardzo zdrowe, bo to prawdziwe wyjątkowe źródło potasu i witaminy E. Oprócz tego, że są smaczne, to obniżają poziom cholesterolu w organizmie, wyrównują ciśnienie organizmu i przynoszą wiele korzyści. Podobnie wygląda sytuacja, gdy weźmiemy pod uwagę łupiny orzechów laskowych. Ich wyrzucanie do śmieci jest naprawdę dużym błędem.

Orzechy laskowe – Pyszności; Foto: Canva.com

Czy wiesz, że łupiny orzechów laskowych, możesz wykorzystać do:

  • przygotowania miodu orzechowego – to niezwykle zdrowy produkt, wspomagający nasz układ odpornościowy; wystarczy, że przygotujesz płynny miód, glicerynę spożywczą i sproszkowane orzechy;
  • zrobienia naturalnego środka do pielęgnacji zębów – taki środek pozwala pozbyć się przebarwień i wybiela nasze szkliwo; wystarczy, że kilka łupinek od orzechów zalejemy chłodną wodą i następnie będziemy gotować przez 20 minut i następnie odstawimy do wystudzenia;
  • przygotowania płukanki do włosów ciemnych i brązowych – taka mikstura odświeża kolor włosów i zapewnia połysk; wystarczy, że łupiny zalejemy chłodną wodą i będziemy gotować przez około 45 minut; potem należy ją ostudzić i nanieść na umyte włosy.

Jak wykorzystać łupiny z orzechów włoskich?

Orzechy włoskie- Pyszności

Orzechy włoskie- Pyszności

Skoro były orzechy laskowe, to warto w tym miejscu wspomnieć również o orzechach włoskich. Ich łupiny również mają szerokie zastosowanie – przede wszystkim w kwestii urody. Takie łupiny przyciemniają włosy – tu zasada jest podobna jak w przypadku orzechów laskowych. Takie pozostałości po orzechach włoskich, mają działanie wybielające na nasze zęby i pozwalają się pozbyć kamienia nazębnego. Poza tym, skorupki z orzecha włoskiego, sprawdzą się idealnie jako peeling do naszego ciała. Wystarczy, że łupiny rozkruszymy młotkiem, możliwie jak najdrobniej.

Czas na deser! Zobacz na naszym kanale YouTube przepis na wafle z masą mleczno-kakaową:


Komentarze

Komentarze do tego artykułu zostały wyłączone

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×