Jak zmniejszyć zużycie prądu podczas korzystania z kuchenki elektrycznej? Trzymaj się tych zasad

Jak zmniejszyć zużycie prądu podczas korzystania z kuchenki elektrycznej

Jak zmniejszyć zużycie prądu podczas korzystania z kuchenki elektrycznej - Pyszności; Foto: Canva.com

Obecnie mierzymy się z wyjątkowo wysokimi cenami za energię elektryczną. Wiele urządzeń znajdujących się w kuchni jest zasilanych prądem. Wśród nich możemy wymienić kuchenkę elektryczną, z której korzystamy prawie codziennie. Jeżeli zależy ci na niższych rachunkach – poniżej podajemy kilka sposobów umożliwiających skuteczne oszczędzanie prądu na kuchence elektrycznej.

Kuchenka elektryczna

Kuchenka – Pyszności ; Foto: Canva.com

Wielu z nas używa kuchenki elektrycznej na co dzień. Dzięki niej przygotowujemy pyszne potrawy oraz przetwory. Jednak łączy się to również ze zużyciem prądu, który obecnie jest wyjątkowo drogi.

Okazuje się jednak, że z łatwością możemy wyrobić parę nawyków, dzięki którym zmniejszymy zużycie prądu. Warto o nich pamiętać podczas przygotowywania obiadu. W związku z tym poniżej podajemy kilka z nich.

Oszczędzanie prądu na kuchence elektrycznej

Gotowanie w garnku – Pyszności; Foto: Canva.com

Oszczędzanie prądu na kuchence elektrycznej nie jest takie trudne. Wystarczy pamiętać o paru podstawowych kwestiach.

  • Zachowaj czystość

Kuchenka elektryczna powinna być regularnie czyszczona. Znajdujące się na niej resztki jedzenia, czy plamy po oleju hamują przepływ ciepła. W konsekwencji gotowanie na brudnej kuchence wpływa na większe zużycie energii elektrycznej. 

  • Gotuj dania pod przykryciem

Jeśli jest to możliwe, polecamy gotować dania pod przykryciem. Dzięki temu szybciej ugotujemy daną potrawę, a tym samym zużyjemy mniej prądu. Dodatkowo parę minut przed końcem gotowania – warto wyłączyć płytę, a garnek pozostawić na niej jeszcze przez ten krótki czas.

  • Dopasuj średnicę garnka do wielkości płyty

Nie każdy z nas zwraca na to uwagę. Jednak okazuje się, że dzięki temu możemy zaoszczędzić sporo energii. Wystarczy pamiętać, aby dokładnie dopasować średnicę używanego garnka do wielkości płyty, na której będziemy gotować.

  • Pokrój produkty na mniejsze kawałki

Przed gotowaniem warzyw, warto pokroić je na mniejsze kawałki. Dzięki temu skrócimy czas gotowania potrawy. W konsekwencji zużyjemy mniej prądu.

Oszczędzanie prądu na kuchence elektrycznej jest dziecinnie proste. Wystarczy pamiętać o tych paru szczegółach.

 

Zobacz na naszym kanale YouTube jak przygotować zapiekane naleśniki z serem i mielonym mięsem krok po kroku.


Komentarze

Komentarze do tego artykułu zostały wyłączone

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×