NewsyProducenci wody butelkowanej stosują nieczyste zagrywki. Nie daj się nabić w butelkę

Producenci wody butelkowanej stosują nieczyste zagrywki. Nie daj się nabić w butelkę

Producenci wody butelkowanej stosują nieczyste zagrywki. Nie daj się nabić w butelkę
Ewa
16.08.2021 12:52, aktualizacja: 11.02.2022 10:24

Nie da się ukryć, że po prostu toniemy w plastiku. Ilość odpadów, jakie generujemy potrafi przyprawić o prawdziwy zawrót głowy. Poza zanieczyszczeniem środowiska jest również kilka innych powodów, dla których rezygnacja z wody butelkowanej będzie dobrym rozwiązaniem.

Nie nadają się do ponownego użycia- sekrety producentów

Plastikowa butelka może wydzielać niebezpieczne chemikalia. Zwróć uwagę na specjalne znaki na dole: te ponumerowane trójkąty wskazują, jaki rodzaj plastiku został użyty.

Butelka z etykietą 1 (PET lub PETE) jest bezpieczna tylko do jednorazowego użytku. Po wystawieniu na działanie tlenu lub wysokich temperatur, w tym ciepła słonecznego, taka butelka wydziela toksyczne substancje, które dostają się do wody.
Unikaj butelek oznaczonych 3 lub 7 (PCW i PC), ponieważ wydzielają toksyczne chemikalia, które mogą przenikać do żywności i napojów, a długotrwała ekspozycja może nawet spowodować poważne problemy zdrowotne.

Obraz

Higieniczne? No właśnie niekoniecznie

Picie wody ze zużytej plastikowej butelki to prawie to samo, co lizanie deski sedesowej czy też psiej zabawki. Ilość bakterii w takich butelkach często przekracza granice bezpieczeństwa. Sami stwarzamy idealne warunki do wzrostu, biorąc butelkę brudnymi rękami, niedokładnie ją myjąc i trzymając w niej ciepłą wodę.

Myj butelki regularnie ciepłą wodą z mydłem, octem lub antybakteryjnym płynem do płukania ust.
Badania wykazały, że większość bakterii żyje na szyjkach butelek, których nie można wystarczająco dobrze umyć. Zakrętki i korki niekapki obfitują w zarazki, które połykasz wraz z wodą. Aby być po bezpiecznej stronie, użyj słomki. Oczywiście, tej wielorazowej ;)

Świetna jakość? Odkręć sobie kran

Wiele firm uwielbia nadmieniać na opakowaniach, że woda, którą kupujesz, pochodzi z malowniczego strumienia. Ale prawda jest taka, że ​​często woda, którą kupujesz w butelce, jest identyczna z wodą, którą dostajesz z kranu w domu.

Właściwie widać to nawet na samej butelce, zwykle w małym tekście, który wszyscy zaniedbują. Firmy są zobowiązane do wyjaśnienia, że ​​źródłem wody dla nich jest główny kanał wodociągowy.
Nie warto przepłacać!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także