×

Pizzeria walczy z influencerami, którzy domagali się darmowego posiłku. Właścicielowi puściły nerwy

Kiedy prowadzisz swoją restaurację czeka na Ciebie wiele wyzwań: dostawcy, klienci, sanepid i… influencerzy. To właśnie Ci ostatni wyprowadzili z równowagi właściciela brytyjskiej pizzerii.

crazypedros

Trudne czasy

Crazy Pedro’s to pizzeria w Manchesterze i Liverpoolu w Wielkiej Brytanii. Są dość popularni w mediach społecznościowych, mają ponad 45 tys. obserwujących na Instagramie, są również aktywni na Twitterze i możesz je sprawdzić również na Facebooku.

Nie ominął ich jednak pandemiczny kryzys. W ciągu 14 miesięcy trwania lockdownu byli w stanie otworzyć się tylko przez 4 miesiące.
To zdecydowanie nie wpływa pozytywnie na prosperowanie knajpy, więc przed nimi (i wieloma innymi miejscami) jeszcze długa droga, żeby wyjść z kryzysu.

Tacy influencerzy to plaga

W ciągu ostatniej dekady widzieliśmy, jak coraz więcej osób staje się influencerami. Czy to dlatego, że naprawdę kochają to, co robią, czy dlatego, że wydaje się to całkiem nieźle płatną pracą przy niewielkim wysiłku?
To dużo zależy od osoby. Jednak to właśnie ta druga grupa sprawiła, że właściciel Crazy Pedro’s powiedział „dość”.

crazypedros

Okazuje się, że influencerzy trochę za bardzo przyzwyczaili się do otrzymywania wszystkiego za darmo, tak bardzo, że zaczęli o to sami prosić. Crazy Pedro’s Pizza Parlor podzielił się wiadomością, którą otrzymali od takiego influencera i nie ukrywał swojej irytacji. W końcu zabrakło tutaj zrozumienia, że firmy naprawdę mają teraz problemy i nie czas prosić ich o darmowe jedzenie.

crazypedros

O ile często wizyty osób popularnych na Instagramie mogą być ciekawą formą reklamy i być bardzo pomocne dla danego miejsca, o tyle w przypadku mniejszych influencerów taka reklama… to żadna reklama.
Darmowa pizza w zamian za oznaczenie na Instagramie? Tak trzeba żyć 😉

Jeśli dana osoba poświęciłaby chociaż 2 minuty na przejrzenie naszego profilu, to zobaczyłaby, że musieliśmy ostatnio zamknąć jeden nasz lokal z powodu COVID.
Bardziej chodziło o sposób, w jaki do tego podeszli. Bez żadnej refleksji, byleby za darmo. Identyczną wiadomość wysłali do wielu miejsc w pobliżu.

opowiadał właściciel pizzerii, Nick

Właściciel zaproponował rozwiązanie

Właściciel pizzerii postanowił nie zostawić takiej wiadomości bez odpowiedzi. Zaproponował influencerowi rezerwację stolika i zapłacenie za jedzenie tak, jak robią to normalni klienci. A jeśli będzie smakowało- śmiało możesz nas polecić.

I wilk syty i owca cała 😉

 

Wybrane dla Ciebie

Restauracja tylko dla osób zaszczepionych? Ta decyzja wywołała burzę

Od początku października warszawska restauracja Der Elefant obsługiwać będzie jedynie osoby zaszczepione lub zdrowe, z negatywnym wynikiem testu na COVID 19. Ta decyzja wywołała burzę. „Restauracja dla zaszczepionych? To się w głowie nie mieści”- grzmią komentarze. Restauracja dla zaszczepionych Der Elefant to restauracja w Warszawie, która przyciąga miłośników świeżych ryb i owoców morza. Chociaż już […]

10 rzeczy, o który warto pamiętać podczas wizyty w restauracji. Przydadzą się nie tylko w czasie obostrzeń

Już niedługo restauracje otworzą swoje ogródki. Mamy nadzieję, że to krok w kierunku do otwarcia całych lokali. Podczas swojej wizyty warto jednak pamiętać o kilku rzeczach. #1 Jak podzielić rachunek Jeśli chcesz podzielić rachunek- zgłoś to wcześniej kelnerowi. Nie stanowi to najmniejszego problemu, o ile kelner będzie o tym poinformowany wcześniej. Wszystko na spokojnie zliczy […]

Restauratorzy stoją przed dużym wyzwaniem. Przez pandemię brakuje im pracowników

Wszystko wskazuje na to, że już 15 maja restauracje otworzą swoje ogródki. Na ten moment czekali chyba wszyscy. Restauratorzy nie ukrywają radości. Jednak na ich drodze pojawił się nieco inny problem. Obostrzenia przyczyniły się do trudnej sytuacji 203 dni- przez taki okres restauracje mogły działać jedynie na wynos. To był czas zwiększonej kreatywności i prawdziwej […]

Rząd powoli znosi obostrzenia! Szansa na powrót do normalności w gastronomii?

Wraz z majem rząd zapowiedział stopniowe luzowanie obostrzeń i kolejne przywracanie do działalności wielu sektorów. Znalazło się również miejsce dla gastronomii! Apel o ogródki został wysłuchany? Restauracje działają jedynie na wynos od października. Dla wielu miejsc to czas ogromnego kryzysu. Polscy restauratorzy prosili o możliwość otwarcia ogródków na majówkę, na wzór innych państw. Mogłoby to […]

12 genialnych rozwiązań z pizzerii, które powinny stać się ogólnodostępne. Ułatwiają życie!

Mogłoby się wydawać, że pizzeria prosta sprawa- dostajesz pizzę, jesz pizzę. Te miejsca jednak poszły o krok dalej i zaproponowały swoim gościom nietypowe i praktyczne rozwiązania. #1 Uroczy, mały zestaw sosów Dla fanów pizzy na ostro. #2 Zamiast plastikowej podstawki- czosnkowa bułeczka Już widzę tę walkę o nią 😉 #3 Elegancki śliniaczek Od razu zrobiło […]

Już jutro wielkie otwarcie jednej z krakowskich restauracji. Restauratorzy powiedzieli „dość!”.

Wczoraj ogłoszono przedłużenie restrykcji związanych z pandemią co najmniej do końca stycznia. Niektórzy mają już dość panującej sytuacji. Gastronomia leży, a wsparcia nie ma Ograniczenia mocno wpływają na wszystkie branże. Gastronomia cierpi na tym szczególnie, coraz częściej czytamy o kolejnych zamykanych na stałe restauracjach, które po prostu nie poradziły sobie w tej trudnej sytuacji. Restauratorzy […]

zamknij