Kategorie Newsy

W tej restauracji szefem kuchni jest robot. To pierwsze takie miejsce na świecie

Nie da się ukryć, że XXI wi ek to wiek automatyzacji. Nowoczesne technologie mają ułatwiać nam życie. W pewnej francuskiej restauracji postanowili pójść jednak o krok dalej i szefem kuchni został… robot.

Restauracja działa we Francji

80 pizz na godzinę- to dość imponujący wynik, który pozwoli obsłużyć naprawdę dużą ilość gości. Tak szybko przygotowuje placki robot-pizzaiolo we francuskiej restauracji „Pazzi”.

W tej restauracji szefem kuchni jest robot. To pierwsze takie miejsce na świecie
pazzipizzas

Wszystko dzieje się na oczach klientów. Wybierają oni na panelu pizzę i dodatki, robot rozwałkowuje ciasto, dodaje wybrane składniki i wkłada ją do pieca.
Klient odbiera swoje zamówienie w otwieranym za pomocą kodu QR okienku.

Ceny w pizzerii wahają się od 7 do 13,6 euro.

Pracują tam również ludzie

Chociaż sam proces zamawiania i przygotowywania jedzenia jest w pełni zautomatyzowany, to w restauracji zatrudnieni są również pracownicy. Ich zadaniem jest dbanie o czystość lokalu i rozmowy z klientami. Tego ostatniego nie zastąpi żaden robot 😉

W tej restauracji szefem kuchni jest robot. To pierwsze takie miejsce na świecie
pazzipizzas

Coraz więcej firm chce postawić na roboty

Chociaż robot przygotowujący pizzę jest tylko jeden na świecie, to sam pomysł wykorzystania robotów w restauracjach ma też miejsce w innych krajach.
W San Francisko działała burgerownia w pełni obsługiwana przez roboty (zamknięto ją w 2020 roku), a szwedzki start-up pracuje nad robotem samodzielnie przygotowującym i podającym lody. Francuzi pracują nad robotem smażącym dania w woku, a Amerykanie już myślą, gdzie mogą wprowadzić podobne technologie.

356443