Robot zastąpił prawdziwego szefa kuchni. To pierwsze takie miejsce na świecie!

Nie da się ukryć, że XXI wi ek to wiek automatyzacji. Nowoczesne technologie mają ułatwiać nam życie. W pewnej francuskiej restauracji postanowili pójść jednak o krok dalej i szefem kuchni został… robot.

Restauracja działa we Francji

80 pizz na godzinę- to dość imponujący wynik, który pozwoli obsłużyć naprawdę dużą ilość gości. Tak szybko przygotowuje placki robot-pizzaiolo we francuskiej restauracji „Pazzi”.

pazzipizzas

Wszystko dzieje się na oczach klientów. Wybierają oni na panelu pizzę i dodatki, robot rozwałkowuje ciasto, dodaje wybrane składniki i wkłada ją do pieca.
Klient odbiera swoje zamówienie w otwieranym za pomocą kodu QR okienku.

Ceny w pizzerii wahają się od 7 do 13,6 euro.

Pracują tam również ludzie

Chociaż sam proces zamawiania i przygotowywania jedzenia jest w pełni zautomatyzowany, to w restauracji zatrudnieni są również pracownicy. Ich zadaniem jest dbanie o czystość lokalu i rozmowy z klientami. Tego ostatniego nie zastąpi żaden robot 😉

pazzipizzas

Coraz więcej firm chce postawić na roboty

Chociaż robot przygotowujący pizzę jest tylko jeden na świecie, to sam pomysł wykorzystania robotów w restauracjach ma też miejsce w innych krajach.
W San Francisko działała burgerownia w pełni obsługiwana przez roboty (zamknięto ją w 2020 roku), a szwedzki start-up pracuje nad robotem samodzielnie przygotowującym i podającym lody. Francuzi pracują nad robotem smażącym dania w woku, a Amerykanie już myślą, gdzie mogą wprowadzić podobne technologie.


Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×