Wirtualna Polska

10 nietypowych zastosowań płynu do mycia naczyń. Może zastąpić nawet szampon

10 nietypowych zastosowań płynu do mycia naczyń. Może zastąpić nawet szampon

Już sama nazwa płynu do mycia naczyń wskazuje, do czego służy. Ale jak się okazuje, środek ten świetnie sprawdza się w wielu innych rolach, o których warto pamiętać.

Wirtualna Polska

Jeśli chcesz wiedzieć na jakiej płaszczyźnie możesz go jeszcze wykorzystać, koniecznie przeczytaj ten artykuł do końca.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

#1 Wyczyścisz biżuterię

Biżuterię umieść w wodzie z dodatkiem płynu do mycia naczyń. Dokładnie opłucz, dzięki czemu ukochane pamiątki będą wyglądać jak nowe. Co więcej, pozbędziesz się brudu, nawet z najmniejszych zakamarków!

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

#2 Usuniesz tłuste plamy z ubrań

Płyn do mycia naczyń sprawdzi się również jako odplamiacz na tłuste plamy. I tu bardzo ważna uwaga, najlepiej użyć detergentu na świeżą plamę. Wylej ją bezpośrednio na plamę i chwilę poczekaj. Następnie energicznie pocieraj i wypierz jak zwykle.

Im szybciej, tym większa szansa, że pozbędziesz się plamy w ekspresowym tempie.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

#3 Odetkasz toaletę

Na to nigdy bym nie wpadła, ale to prawda. Płyn do mycia naczyń pomoże rownież odetkać zatkaną toaletę. Wszystko co musisz zrobić, to wlać płyn bezpośrednio do toalety. Odczekaj ok. 20 minut i wlej gorącą wodę. Spłucz wodę po kilku minutach.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

#4 Ekologiczny środek na chwasty

Jeśli masz już dość walki z chwastami, które wyrastają m.in. z kostki brukowej, wypróbuj bezpiecznej i ekologicznej mieszanki. Połącz ze sobą ocet (4 l), sól (szklankę) oraz płyn do mycia naczyń (1 łyżeczka). Przelej do butelki z atomizerem i spryskaj niechcianych gości.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

#5 Rozwiążesz problem z zaparowanymi okularami

Aby pozbyć się niechcianej „mgły”, wystarczy że przemyjesz szkła okularów odrobiną płynu do mycia naczyń. Następnie wyczyść dokładnie ręcznikiem papierowym, aby na powierzchni okularów nie zostały żadne smugi.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

#6 Wyczyścisz pędzle do makijażu i szczotkę do włosów

Czas na wyczyszczenie rzeczy do makijażu i włosów. W tym celu połącz ze sobą szklankę ciepłej wody i 2 łyżki płynu do mycia naczyń. Zamocz akcesoria w powstałej mieszance na kilka minut. Następnie dokładnie spłucz i wysusz.

#7 Okna bez smug

Płyn do mycia naczyń to także genialny środek do czyszczenia okien. Wyczyścisz nim zarówno szyby (będą bez smug), jak i framugi.

#8 Odtłuścisz włosy

Jak się okazuje, płyn do mycia naczyń od czasu do czasu, sprawdzi się również jako szampon. Kiedy go stosować? W chwili, gdy czujesz, że Twoje włosy są tłuste i ciężkie.

Aby poprawić ich stan, umyj włosy niewielką ilością płynu do naczyń. Detergent nie tylko skutecznie usunie pozostałości używanych środków chemicznych i nagromadzony tłuszcz, ale też sprawi, że nasze włosy znowu będą zachwycać swoim wyglądem – lekkie i świeże jednocześnie!

#9 Wyczyścisz materiałowe buty

Do miski z ciepłą wodą dodaj trochę płynu do mycia naczyń. Następnie nanieś mieszankę na zabrudzone buty i dobrze wyszoruj. I po kłopocie!

#10 Płyn do mycia naczyń jako smar

Kolejne zaskakujące wykorzystanie detergentu? Otóż może się on również sprawdzić w roli smaru, który skutecznie poradzi sobie ze skrzypiącymi drzwiami i zawiasami. Kilka kropl detergentu skutecznie załatwi sprawę.

Koniecznie daj znać, czy znasz inne zastosowania płynu do mycia naczyń!


Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×