Zauważyłeś, że pomarańcze są zawsze pakowane w czerwoną siatkę? Jest ku temu ważny powód

Pomarańcze są pakowane w czerwoną siatkę, to nie przypadek - Pyszności; Foto: Canva.com

Supermarkety często oferują w sprzedaży już zapakowane oraz zważone owoce, bądź warzywa. Czy zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego pomarańcze zawsze znajdują się w czerwonej siatce? Okazuje się, że nie jest to przypadek. Poniżej zdradzamy więcej szczegółów.

Pomarańcze w czerwonej siatce

Pomarańcze - Pyszności; Foto: Canva.com

Pomarańcze – Pyszności; Foto: Canva.com

W sklepach stosowane są różne techniki, tylko po to, aby zainteresować nas produktem. Poza tym ważne jest również, aby określony produkt wydawał się wyjątkowo atrakcyjny. Dzięki temu więcej klientów wyda na niego pieniądze.

Okazuje się, że pakowanie pomarańczy w czerwoną siatkę zachęca nas do zakupu produktu. Kolor ten powoduje, że pomarańcze wydają się bardziej dojrzałe. W konsekwencji wyglądają dla nas wyjątkowo apetycznie.

Kolor opakowania ma również znaczenie w przypadku innych podobnych produktów np. cytryn. Siatka, w której znajdują się owoce, wyróżnia się pięknym, żółtym kolorem.

Jakie są inne chwyty marketingowe?

Supermarket – Pyszności; Foto: Canva.com

Wielu z nas jest wzrokowcami. Fakt ten często wykorzystywany jest przez specjalistów od marketingu. Supermarket, to miejsce, w którym można zaobserwować wyjątkowo dużo chwytów marketingowych. W związku z tym warto być tego świadomym.

Okazuje się, że sposób ułożenia towarów również ma znaczenie. Zazwyczaj najlepiej sprzedające się artykuły znajdują się na wysokości naszego wzroku. Natomiast np. po te tańsze produkty musimy się schylać.

Dodatkowo większość klientów po wejściu do sklepu kieruje się w prawą stronę. W konsekwencji po tej stronie ustawiane są zazwyczaj wyjątkowo konkurencyjne towary.

Oprócz tego na końcu sklepu znajdziemy najczęściej kupowane przez nas produkty. W związku z tym musimy przejść zazwyczaj dużą część sklepu, aby dojść do interesujących nas artykułów. Niekiedy po drodze wrzucimy kilka produktów, których nawet nie planowaliśmy kupować.

Poza tym, często możemy zauważyć produkty z ceną wyróżniającą się końcówką 99 groszy. Jest to związane z tym, że zazwyczaj nie zwracamy uwagi na grosze. Jeśli jakiś produkt kosztuje nas 14,99 – skupiamy się głównie na 14 złotych.

Zobacz na naszym kanale YouTube jak przygotować schab po meksykańsku z ryżem krok po kroku. To danie zachwyci ciebie wyjątkowym aromatem i smakiem. 

 

 


Komentarze

Komentarze do tego artykułu zostały wyłączone

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×