Wirtualna Polska

Przez ten błąd płacisz więcej za swoje codzienne zakupy. Katarzyna Bosacka ma prostą radę

Błędy na zakupach

Pyszności - Fot. Facebook/Adobe Stock

Szalejąca inflacja i wzrost cen produktów spożywczych powodują, że w każdym tygodniu płacisz nieco więcej na swoje zakupy. Do takiej sytuacji, w dużym stopniu przyczynia się również błąd przy zakupach, który z pewnością popełniasz. Katarzyna Bosacka pokazała, jak go wyeliminować i sprawić, by twoje rachunki były niższe.

Wirtualna Polska

Szukasz oszczędności? Postaraj się wyeliminować ten błąd przy zakupach!

Z pewnością, niejednokrotnie zdarzyło ci się kupić w sklepie nieco więcej, niż zamierzałeś. Kwota do zapłaty może wywołać szok, a ty zastanawiasz się, dlaczego aż tyle, skoro w koszyku jest tylko kilka produktów. Okazuje się, że znaczącą rolę odgrywa tu szalejąca inflacja, ale nie tylko. Przez ten błąd przy zakupach, który z pewnością popełniasz, płacisz zdecydowanie więcej. Możesz go uniknąć i jednocześnie zaoszczędzić.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

O tym, jak to zrobić, powiedziała ostatnio Katarzyna Bosacka, która znalazła prosty sposób na oszczędzanie podczas zakupów. Niezwykle ważny jest tu czas robienia zakupów, kupowanie niepotrzebnych produktów oraz osoba, która te zakupy robi. Według opinii Bosackiej dobrze jest powstrzymać się od kupowania zbędnych rzeczy, by ograniczyć marnowanie żywności.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska
Biedronka

Zakupy – Pyszności; Foto: Canva.com

Najlepiej jest wybrać się na zakupy z gotową listą produktów lub wysłać kogoś, kto kupi tylko to, co zamierzasz wykorzystać w swojej kuchni. Rodzinne zakupy mogą więc spowodować, że kupisz zdecydowanie więcej. Często popełnianym błędem przy zakupach jest robienie ich „na głodniaka” – w tej sytuacji, na pewno kupisz dużo więcej, niż zamierzasz.

Jak jeszcze możesz oszczędzić na zakupach?

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Jest jeszcze kilka praktycznych sposobów, które pozwolą ci już na stałe wyeliminować błąd przy zakupach. Katarzyna Bosacka podkreśliła, że oszczędzać można tak naprawdę na każdym kroku.

– „Jeśli chcemy oszczędnie gotować, to siłą rzeczy musimy się ruszyć. Zwykle tak jest, że mamy ulubioną piekarnię, ulubione miejsce, gdzie kupujemy wędliny i warzywa. Natomiast wszystko pozostałe, szczególnie suche produkty, warto kupować w dużych supermarketach. Zwłaszcza produkty marki własnej. To też jest sposób na oszczędzanie” – zaznacza Bosacka.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Płatność za zakupy – Pyszności; Foto Canva.com

Istotna wg Bosackiej jest również forma, w jakiej kupuje się określony produkt. Jako przykład, przytoczyła tu ryż, który jest dostępny m.in. w torebkach, ale i sypki w całym opakowaniu.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

– Jesteśmy przyzwyczajeni do udogodnień, więc większość z nas np. gotuje ryż w plastikowych torebkach. W jednym z odcinków swojego programu porównałam więc żywność w torebkach z żywnością kupowaną luzem i okazało się, że produkty w torebkach mogą być nawet dwa razy droższe. Wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy. Cena jest wyższa, bo płacimy za żywność zapakowaną w torebkę

– podpowiada Katarzyna Bosacka.

Jak widać, możesz oszczędzić na kilka sposobów. Jeśli wyeliminujesz ten błąd przy zakupach, to rachunki na pewno będą dużo niższe.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Sprawdź na naszym kanale YouTube, jak zrobić makaron na patyku a’la pizza:


Komentarze

Komentarze do tego artykułu zostały wyłączone

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×