Wirtualna Polska

Porównanie robotów Chef Express (Biedronka), Chef Monsieur Cuisine (Lidl) i Thermomix

Porównanie robotów Chef Express (Biedronka), Chef Monsieur Cuisine (Lidl) i Thermomix

Robot kuchenny to niezastąpiony sprzęt, który może w znacznym stopniu ułatwić codzienne przygotowywanie posiłków. Na rynku jest wiele alternatyw, ale która z nich jest najlepsza?

Wirtualna Polska

Poniżej znajdziecie zestawienie, w których porównaliśmy trzy najpopularniejsze modele wielofunkcyjnych robotów: Thermomixa i dwóch robotów z dyskontów (Biedronka i Lidl). Koniecznie dajcie nam znać, czy korzystacie z któregoś sprzętu, a może zastanawiacie się nad zakupem konkretnego robota?

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

#1 Thermomix

Wszechstronne urządzenie łączy w sobie aż 12 funkcji, a mianowicie: miksowanie, blendowanie, ważenie, gotowanie na parze, mieszanie, ubijanie emulgowanie mielenie/rozdrabnianie ziaren oraz tarcie serów, rozpuszczanie, gotowanie, siekanie, a także wyrabianie ciasta. Potrawy można przygotować w temperaturze od 37° do 120°Celsjusza.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

thermomix.vorwerk.pl

Sam producent pisze o swoim produkcie:

Gotowanie w urządzeniu Thermomix pozwala oszczędzać czas, a także daje możliwość wykonywania innych czynności podczas gotowania lub po prostu na relaks.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

W skład zestawu wchodzą takie urządzenia jak: kopystka do miksowania, nóż miksujący, koszyczek do gotowania dodatków, varoma do gotowania na parze oraz motylek, który idealnie sprawdzi się przy przygotowaniu sosów, musów, a także bitej śmietany domowej roboty.

A teraz cena. Otóż Termomix można nabyć w dwóch wariantach, a mianowicie pakiecie mini za 4 799 (oprócz urządzenia, klienci dostają również książka Kulinarne ABC oraz nośnik przepisów) lub pakiecie extra za 5 199 zł (oprócz urządzenia, klienci otrzymują książkę Kulinarne ABC, dodatek Cook-Key, osobisty profil na platformie z przepisami Cookidoo, a także bezpłatny abonament Cookidoo na pół roku).

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

#2 Monsieur Cuisine Plus z Lidla

Producent sprzętu określa go jako „osobisty asystent kuchenny”. Co więcej, pisze o nim w następujący sposób:

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Łączy w sobie funkcje różnorodnych urządzeń i dzięki temu pozwala na pominięcie niektórych etapów pracy. Zintegrowane urządzenie zawiera dodatkowe akcesoria, które w razie potrzeby można szybko i łatwo zamocować lub wymienić.

 

www.monsieur-cuisine.com

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Prezentowany sprzęt charakteryzuje się 10-stopniowym zakresem prędkości oraz możliwością przygotowywania posiłków w temp. od 37°C do 130°C. Co więcej, posiada również dodatkową funkcję turbo do pulsacyjnego rozdrabniania. Oprócz tego wyróżnia się trzema automatycznymi programami (gotowanie na parze, ugniatanie, przypiekanie), trybem pracy reverse do mieszania oraz ugniatania ciasta, wbudowaną wagą kuchenną z funkcją tarowania, a także wyświetlaczem LCD. Przy zakupie klient otrzymuj książkę z przepisami. Przepisy możne znaleźć również na stronie producenta.

Urządzenie składa się z takich elementów jak:

 • głęboki wkład do gotowania z pokrywką na parze
 • płytki wkład do gotowania na parze
 • wkład do gotowania
 • nasadka mieszająca
 • wkładka nożowa
 • łopatka

Koszt sprzętu wynosi 888 zł.

#3 Hoffen Chef Express z Biedronki

Z kolei sieć Biedronka reklamuje swój produkt w następujący sposób:

Hoffen Chef Express sprawi, że czas spędzony w kuchni stanie się bardziej praktyczny i bezstresowy, z zachowaniem wyjątkowego i cennego smaku naszych potraw!

www.biedronka.pl

Co więcej, robot kuchenny zastępuje 9 urządzeń, a mianowicie przy jego pomocy możemy smażyć, gotować na parze, mieszać i ugniatać, miksować, gotować, ubijać, blendować, rozdrabniać i siekać oraz ważyć wykorzystywane produkty. Urządzenie wyposażono w 10 stopni prędkości, zaś maksymalna temperatura wynosi 120 stopni Celsjusza. Ponadto, do sprzętu dołączona jest książka kucharska.

W skład wielofunkcyjnego robota kuchennego wchodzą następujące elementy:

 • nasadka do gotowania na parze
 • koszyczek do miksowania
 • nóż miksujący
 • kopystka
 • pokrywka
 • naczynie miksujące
 • miarka
 • nasadka do mieszania i ubijania

Koszt urządzenia Biedronka wyceniła na 799 zł.

PODSUMOWANIE

 1. Główną różnicą pomiędzy trzema robotami jest cena. Najdroższy pod tym względem jest Thermomix, na drugim miejscu znalazł się Monsieur Cuisine Plus, zaś na trzecim Hoffen Chef Express. I różnica pomiędzy zwycięzcą w tym zestawieniu, a pozostałymi robotami jest naprawdę duża – wynosi kilka tysięcy zł.
 2. Kolejną różnicą pomiędzy trzema robotami jest fakt, że do produktów z Lidla i Biedronki klienci otrzymają książkę z przepisami w wersji papierowej. Jeśli zaś chodzi o sprzęt Thermomix, jego właściciele całą masę przepisów mają dołączoną bezpośrednio do urządzenia. Co więcej zarówno Thermomix, jak i Monsieur Cuisine Plus przygotowali dodatkową bazę przepisów w sieci, gdzie mogą z nich korzystać przy pomocy aplikacji. Hoffen Chef Express nie posiada takiej możliwości.
 3. Pisząc o różnicach, należy wspomnieć o funkcji smażenia, którą oferuje zarówno produkt Lidla, jak i Biedronki. Natomiast przy pomocy Thermomix’a zmielimy wybrane produkty, a nie zrobimy tego używając Hoffen Chef Express.

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×