Wirtualna Polska

9 najlepszych sposobów na utrzymanie porządku w lodówce

9 najlepszych sposobów na utrzymanie porządku w lodówce

Chociaż zwykle staramy się utrzymać porządek w lodówce, to zdarza się nam popełniać kilka błędów. Mamy dla Ciebie małą ściągę, która ułatwi Ci przechowywanie jedzenia.

Wirtualna Polska

#1 Oznacz wszystko

Koniec z tajemniczymi woreczkami w zamrażarce z resztkami nie wiadomo czego i nie wiadomo z kiedy! Naklej prostą karteczkę z datą i nazwą potrawy.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska
Maria Siriano
Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

#2 Mięso przechowuj na najniższej półce

Zawsze istnieje ryzyko, że z mięsa coś zacznie kapać. Jeśli więc umieścisz ją na górnej półce, to krwiste soki spłyną po wszystkich produktach.

Joe Lingeman
Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

#3 Użyj wytłaczanki po jajkach do przechowywania sosów

Nie dość, że nie będą się przewracały, to na dodatek wykorzystasz je do ostatniej kropli.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska
Lauren Volo

#4 Kup organizatory

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Nie są obowiązkowym wyposażeniem lodówki, ale potrafią naprawdę ułatwić życie. Jeśli tylko zobaczysz je w sklepie i będziesz miał trochę gotówki na nie- kupuj bez wahania!

opensky.com
Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

#5 Zamrażaj rzeczy w porcjach

Zamiast zamrażać nieporęczne kawałki mięsa, otwieraj każde opakowanie po powrocie ze sklepu spożywczego do domu i przepakuj wszystko na porcje, które sprawdzą się dla Twojej rodziny. Wtedy możesz wyciągnąć (tylko) tyle, ile faktycznie potrzebujesz.

budgetbytes.com

#6 Zmień układ

Większość półek lodówki można regulować – nawet te na drzwiach. Jeśli nie pracują dla Ciebie tak, jak są, wyjmij wszystko i zmień ich położenie. Czy wiesz też, że większość drzwi można regulować? Jeśli drzwi lodówki i zamrażarki otwierają się po lewej stronie, ale wolisz, aby otwierały się po prawej stronie, najprawdopodobniej możesz je zamienić.

#7 Użyj pałeczek

Nie pozwól, aby miska z blatem pokrytym folią zajmowała więcej miejsca niż potrzebuje. Po prostu użyj pary pałeczek aby stworzyć podstawę, która pozwoli ci ułożyć kolejną miskę na wierzchu

: Joe Lingeman

#8 Zrób listę

W zamrażarce można naprawdę znaleźć zapomniane skarby! Zanim wsadzisz coś do zamrażarki: zapisz to na kartce. Prowadzenie takiego „stanu magazynowego” pozwoli Ci na rozsądne gospodarowanie jedzeniem. Po co kupować kolejnego kurczaka, skoro jeden już jest w mrozie? 😉

Freepik

#9 Przygotuj odpowiednio kostki lodu

Jeśli używasz tacki na kostki lodu do robienia własnych kostek lodu, trzymaj je przykryte. Jeśli tego nie zrobisz, kostki lodu przyjmą zapachy krążące w zamrażarce, które zepsują smak. Gdy kostki lodu będą gotowe, możesz je przechowywać w szczelnej torbie do zamrażarki.

food52.com

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×