Przechowywanie w kuchni – kilka sztuczek i porad

Odpowiednie przechowywanie w kuchni to podstawa. W końcu to właśnie w tym pomieszczeniu gromadzimy najwięcej rzeczy od produktów spożywczych, po sprzęty kuchenne.

Dlatego też postanowiłam zebrać pomocne sztuczki i porady, dzięki którym zaoszczędzisz sporo miejsca w swoim królestwie. Tym samym znajdzie się nowa przestrzeń do zagospodarowania. I dodatkowo w kuchni zapanuje idealny porządek. No to przechodzimy do działania ?

#1 Odpowiednia organizacja lodówki

Zaczynamy od lodówki, w której przechowujemy całą masę produktów. I jeśli nie zadbamy o porządek, łatwo doprowadzimy do katastrofy w postaci bałaganu i zepsuciu produktów, o których po prostu zapomnimy.

Zamiast tego, kup kilka pojemników, w których będziesz mogła pogrupować produkty spożywcze. Nie tylko będziesz wiedzieć na bieżąco, jak wygląda zawartość Twojej lodówki, ale też zyskasz szybki dostęp do każdej części lodówki. Dodatkowo zaoszczędzisz sporo miejsca ?

#2 Siatki i reklamówki w jednym miejscu

Wracasz z zakupów, wypakowujesz wszystkie produkty, a siatka po zakupach ląduje w kolejnej szufladzie lub szafce? Czas z tym skończyć i znaleźć odpowiednie miejsce na tego typu rzeczy.

I tu idealnym rozwiązaniem jest specjalny organizer, który możesz zamontować wewnątrz szafki kuchennej. Będzie niewidoczny.

#3 Cała masa pokrywek

Jak przechowywanie w kuchni, to i pokrywki na garnki, które są w każdym gospodarstwie domowym.

I jeśli chcesz, aby znalazły się w końcu w jednym miejscu, pomyśl o odpowiednim organizerze. Możesz zamontować go po wewnętrznej stronie szafki kuchennej, lub bezpośrednio w środku, zajmując po prostu jedną z półek.

#4 Nie bój się wykorzystywać każdego zakamarka

Nawet na pozór zbędna i niewielka przestrzeń może kryć w sobie ogromny potencjał. Wystarczy popatrzeć na zdjęcie powyżej i wszystko jest już jasne ?

Cała masa produktów odnalazła „swoje miejsce” w kuchni.

#5 Myjka do naczyń

Jeśli lubisz minimalizm, ten pomysł na pewno Ci się spodoba. W prosty i szybki sposób rozwiążesz problem z przechowywaniem myjki, której używasz na co dzień.

Taki organizer to „must have” w każdym domu.

#6 Świeże zioła

W kuchni nie może zabraknąć także świeżych ziół. I wcale nie musisz kupować dużych i nieporęcznych doniczek, które jedynie zagracą to pomieszczenie.

Wystarczy kawałek ściany, kilka słoików i ulubione zioła. Ten oryginalny patent, na pewno okaże się skuteczny.

#7 Ściąga i organizer na miarki w jednym

W ciekawy sposób można połączyć także przechowywanie różnego rodzaju miarek z informacjami, które zawsze się nam przydadzą.

Mowa tu o przelicznikach miar, dzięki którym wiemy dokładnie m.in. ile gram mąki mieści się w jednym kubku. Już nigdy nie będziesz musiała „buszować” w Internecie, aby znaleźć taką informację na szybko. Wystarczy otworzyć szafkę i gotowe ?

#8 Wysuwany stolik

Jeśli masz bardzo małą kuchnię, z pewnością wiesz, że każdy cm jest tu na wagę złota.

Dlatego też możesz pomyśleć o rozwiązaniu z wysuwanym stołem, z którego skorzystasz w razie potrzeby. Zaś kiedy będzie zbędny, wystarczy go ukryć i od razu w kuchni robi się więcej miejsca!

#9 Ręcznik papierowy

Ukryć w kuchni można także ręcznik papierowy. Wystarczy, że zrobisz otwór w górnej szafce kuchennej i zamontujesz w nim produkt, o którym mowa.

Ręcznik nie będzie zajmował powierzchni na blacie, ale w razie potrzeby zawsze będziesz mieć go pod ręką.

Zobacz także: Sprzęty kuchenne – jakie zachowanie im nie służy


Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×