Schab zapiekany z ziemniakami i ogórkiem

schab zapiekany z ziemniakami i ogórkiem

Schab to jedno z najbardziej znanych elementów naszej rodzimej kuchni. Najczęściej wykorzystywany jest do przygotowania kotletów schabowych, które łączone są z ziemniakami i surówką.

I żebyś źle nas nie zrozumiała, oczywiście uwielbiamy takie kombinacje smakowe, ale jeśli śledzisz nas od dłuższego czasu, doskonale wiesz, że od czasu do czasu lubimy zaszaleć w kuchni. Kiedy więc padło hasło schab, postanowiliśmy przygotować oryginalną ucztę, która na długo zapadnie Ci w pamięci. Co więcej, za pośrednictwem tego przepisu chcemy pokazać Ci, że gotowanie może być niesamowitą podróżą kulinarną w nieznane.

A wracając do schabu – skrywa on w sobie ogromny potencjał i wystarczy naprawdę niewiele, aby przygotować na jego bazie niesamowitą ucztę dla podniebienia. I baza jest tu słowem kluczowym, ponieważ mięso podamy w jednym kawałku, a standardowe dodatki umieścimy w środku. Twoi bliscy bedą zachwyceni!

Ziemniaki do tego przepisu przygotowaliśmy w robocie kuchennym marki Philips. Z podanych proporcji przygotujesz obiad dla 6 osób.

Zobacz także: Tarta z łososiem i brokułami


Komentarze

Komentarze do tego artykułu zostały wyłączone

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×