Zakręcone ziemniaki z piekarnika, które smakują lepiej niż chipsy. Jak zrobić?

Zakręcone ziemniaki to coś, co kochamy! Same ziemniaki są wdzięcznym warzywem, z którego możemy wyczarować mnóstwo pyszności.

Zakręcone ziemniaki z piekarnika. Jak zrobić? Prosty przepis

Zasiadając wieczorami przed ulubionym serialem lub najnowszym filmem na Netflixie, lubimy sięgnąć po jakieś przekąski. Nie oszukujmy się, najczęściej nie są to zdrowe smakołyki. W poszukiwaniu alternatywy dla chipsów stworzyliśmy przepis, który skradnie serca każdemu miłośnikowi ziemniaków.

Zakręcone ziemniaki z piekarnika, znane też jako zakręcone frytki (zamiennik chipsów), to częsty obraz znad polskiego morza i z lokalnych festynów. Przed stoiskami z tym przysmakiem ustawiają się zawsze spore kolejki. W czym tkwi fenomen tego dania? W prostocie! Bazą jest po prostu ziemniak, do którego dodaje się ulubione przyprawy. Z łatwością przygotujesz ziemniaczaną spiralę w swoim domu. Co najważniejsze, nie potrzebujesz do tego żadnego specjalnego sprzętu.

Nie każdy wie, że zakręcone ziemniaki z piekarnika to pomysł na biznes dwóch studentów. Świeżo upieczeni absolwenci politechniki pojechali na targi do Korei Południowej, gdzie na jednym ze straganów zauważyli nietypową przekąskę: ziemniaka owiniętego wokół patyka. Zbudowali prototyp maszyny i wyruszyli w Polskę. Zakręcone ziemniaki szybko podbiły serca Polaków. Były (i są) smaczną alternatywą dla frytek i chipsów, które mogły już się znudzić.

W ślad za chłopakami poszli inni przedstawiciele gastronomii i w rezultacie zakręcone ziemniaki znamy już chyba wszyscy.

Jak zrobić zakręcone ziemniaki na patyku? Nasze ziemniaczane spirale przyprawiliśmy czosnkiem i papryką, dorzuciliśmy natkę pietruszki i odrobinę parmezanu, który super podkręca smak. Takie ziemniaczki to prosty przepis na przekąskę. Może wydawać się, że pokrojenie ziemniaka jest skomplikowane, ale uwierz, że na pewno sobie z tym poradzisz.

Zakręcone ziemniaki możesz przyprawić tak, jak lubisz. Odrobina suszonych pomidorów, bazylii i czosnku nada im aromat pizzy, a wędzona papryka aromat, który przypomina BBQ.

Przepis na zakręcone ziemniaki na patyku krok po kroku poniżej. Zobaczcie, jak je zrobić.

zakręcone ziemniaki

Komentarze

Komentarze do tego artykułu zostały wyłączone

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×