Bananowiec bez pieczenia

Desery to nasza wielka słabość 🙂 Dlatego dziś po raz kolejny przychodzimy do Was z czymś na słodko 🙂 Oto genialny przepis na pyszny bananowiec bez pieczenia. Palce lizać!

Bananowiec bez pieczenia15
Głosów: 0
Ocena: 0
Twoja ocena:
Oceń ten przepis!
Pyszności
Głosów: 0
Ocena: 0
Twoja ocena:
Oceń ten przepis!
Bananowiec bez pieczenia
Wydruk przepisu

Składniki:

Porcje

Sposób przygotowania:

 1. W misce połącz ze sobą mleko, żółtka, dwa rodzaje mąki oraz cukier. Dokładnie wymieszaj.
  W misce połącz ze sobą mleko, żółtka, dwa rodzaje mąki oraz cukier. Dokładnie wymieszaj.
 2. Zagotuj mleko i powoli zacznij dodawać wcześniej przygotowaną mieszankę. Gotuj przez chwilę, aż wszystkie składniki się połączą. Odłóż do ostudzenia.
  Zagotuj mleko i powoli zacznij dodawać wcześniej przygotowaną mieszankę. Gotuj przez chwilę, aż wszystkie składniki się połączą. Odłóż do ostudzenia.
 3. W mikserze utrzyj miękkie masło. Następnie zacznij dodawać stopniowo ostudzoną masę.
  W mikserze utrzyj miękkie masło. Następnie zacznij dodawać stopniowo ostudzoną masę.
 4. W formie do pieczenia ułóż warstwę z herbatników maślanych. Rozprowadź masę na całej powierzchni i ponownie ułóż herbatniki.
  W formie do pieczenia ułóż warstwę z herbatników maślanych. Rozprowadź masę na całej powierzchni i ponownie ułóż herbatniki.
 5. Następnie ułóż banany (skroplone sokiem z cytryny). Ponownie rozprowadź masę i herbatniki. Kolejną warstwę stwórz przy pomocy masy kajmakowej, na której ponownie powinnaś ułożyć herbatniki. Ostatnią warstwę będzie tworzyć wcześniej przygotowana masa. Włóż ciasto na całą noc do lodówki.
  Następnie ułóż banany (skroplone sokiem z cytryny). Ponownie rozprowadź masę i herbatniki. Kolejną warstwę stwórz przy pomocy masy kajmakowej, na której ponownie powinnaś ułożyć herbatniki. Ostatnią warstwę będzie tworzyć wcześniej przygotowana masa. Włóż ciasto na całą noc do lodówki.
 6. Przed podaniem posyp ciasto startą czekoladą. I to wszystko!
  Przed podaniem posyp ciasto startą czekoladą. I to wszystko!

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×