Kategorie Słodkości

Bananowy chlebek z czekoladą

Tym razem przygotowaliśmy dla Was chlebek w wersji na słodko 🙂 Dodaliśmy do niego składnik, któremu nie odmówi największy twardziel – tak, w przepisie znalazła się czekolada ❤

Bananowy chlebek z czekoladą15
Głosów: 0
Ocena: 0
Twoja ocena:
Oceń ten przepis!
Pyszności
Głosów: 0
Ocena: 0
Twoja ocena:
Oceń ten przepis!
Bananowy chlebek z czekoladą
Wydruk przepisu

Składniki:

Porcje

Sposób przygotowania:

 1. Przy pomocy widelca rozmiażdż podzielone na kawałki banany. Następnie dodaj do nich olej, ekstrakt waniliowy oraz cukier. Dokładnie wymieszaj.
  Przy pomocy widelca rozmiażdż podzielone na kawałki banany. Następnie dodaj do nich olej, ekstrakt waniliowy oraz cukier. Dokładnie wymieszaj.
 2. Jako kolejne składniki dodaj: jajko, proszek do pieczenia, cynamon, sól oraz mąkę.
  Jako kolejne składniki dodaj: jajko, proszek do pieczenia, cynamon, sól oraz mąkę.
 3. Ponownie wymieszaj i powstałą mieszankę przełóż do formy silikonowej. Piecz chlebek bananowy przez 45 minut w rozgrzanym do 180 stopni Celsjusza piekarniku.
  Ponownie wymieszaj i powstałą mieszankę przełóż do formy silikonowej. Piecz chlebek bananowy przez 45 minut w rozgrzanym do 180 stopni Celsjusza piekarniku.
 4. W garnku połącz ze sobą śmietankę i mleko. Po chwili dodaj gorzką czekoladę i gotuj do chwili, aż powstanie jednolita masa.
  W garnku połącz ze sobą śmietankę i mleko. Po chwili dodaj gorzką czekoladę i gotuj do chwili, aż powstanie jednolita masa.
 5. Z upieczonego chleba wydziel środkową część i zacznij ją wycinać (jak na zdjęciu poniżej).
  Z upieczonego chleba wydziel środkową część i zacznij ją wycinać (jak na zdjęciu poniżej).
 6. Wlej do powstałego otworu czekoladę. Chlebek możesz łączyć z ulubionymi owocami - my wybraliśmy banany i maliny. Przydatne okażą się również kawałki, które przed chwilą usunęłaś. Smacznego!
  Wlej do powstałego otworu czekoladę. Chlebek możesz łączyć z ulubionymi owocami - my wybraliśmy banany i maliny. Przydatne okażą się również kawałki, które przed chwilą usunęłaś. Smacznego!
Bananowy chlebek z czekoladą

I znowu mamy początek tygodnia, który nie wszystkim kojarzy się zbyt dobrze. Postanowiliśmy jednak temu zaradzić i przychodzimy z genialnym przepisem na pyszny chlebek bananowy z czekoladą ❤️ Coś wspaniałego! 😋

Posted by Pyszności on Monday, February 19, 2018
212856