Pieczone ziemniaki w formie chipsów z dodatkiem sera i bekonu. Palce lizać!

Ziemniaki to podstawa do przyrządzania wielu dań. Niektórzy nie wyobrażają sobie bez nich posiłku, choć wielu uważa je za tuczące i bezwartościowe. Nie jest to jednak prawdą, ponieważ ziemniaki zawierają wiele witamin, beta karotenu, minerałów, błonnika oraz białka.

Dzisiaj zaproponuję ci pyszne chipsy z ziemniaków z dodatkiem sera i bekonu. Taka przekąska jest zdecydowanie zdrowszą alternatywą popularnych chipsów. Spróbuj, a na pewno je pokochasz.

Przepis poniżej.

Pieczone ziemniaki w formie chipsów z dodatkiem sera i bekonu. Palce lizać!
Głosów: 0
Ocena: 0
Twoja ocena:
Oceń ten przepis!
Pyszności
Głosów: 0
Ocena: 0
Twoja ocena:
Oceń ten przepis!
Pieczone ziemniaki w formie chipsów z dodatkiem sera i bekonu. Palce lizać!
Wydruk przepisu

Składniki:

Porcje

Sposób przygotowania:

 1. Pokrój ziemniaki w cienkie plastry.
  Pokrój ziemniaki w cienkie plastry.
 2. Przepłucz plastry ziemniaków w misce z wodą.
  Przepłucz plastry ziemniaków w misce z wodą.
 3. Wyjmij ziemniaki z wody i osusz je za pomocą ręcznika papierowego.
  Wyjmij ziemniaki z wody i osusz je za pomocą ręcznika papierowego.
 4. Osuszone plastry poukładaj na blaszce wyłożonej folią aluminiową. Polej je oliwą z oliwek i przypraw solą. (ilość oliwy i soli - według uznania, tak jak lubisz najbardziej) Następnie włóż blaszkę do piekarnika rozgrzanego do 220 stopni C i piecz przez 20 minut.
  Osuszone plastry poukładaj na blaszce wyłożonej folią aluminiową. Polej je oliwą z oliwek i przypraw solą. (ilość oliwy i soli - według uznania, tak jak lubisz najbardziej) Następnie włóż blaszkę do piekarnika rozgrzanego do 220 stopni C i piecz przez 20 minut.
 5. Po 20 minutach posyp ziemniaki startą mozzarellą i bekonem. (ilość również według twojego własnego uznania) Włóż blaszkę ponownie do piekarnika na 5-10 minut.
  Po 20 minutach posyp ziemniaki startą mozzarellą i bekonem. (ilość również według twojego własnego uznania) Włóż blaszkę ponownie do piekarnika na 5-10 minut.
 6. Po 5-10 minutach wyjmij gotowe chipsy z piekarnika. Jeżeli masz ochotę, możesz posypać je posiekaną pietruszką i polać jogurtem naturalnym.
  Po 5-10 minutach wyjmij gotowe chipsy z piekarnika. Jeżeli masz ochotę, możesz posypać je posiekaną pietruszką i polać jogurtem naturalnym.
 7. Smacznego!

Komentarze

Komentarze do tego artykułu zostały wyłączone

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×