Ciasto czekoladowe z karmelowymi naleśnikami

Jak ciasto czekoladowe, to tylko to z dodatkiem karmelowych naleśników. Uwierz nam, to wręcz idealna kombinacja.

Co więcej, nie tylko genialnie smakuje, ale i świetnie się prezentuje!

Zobacz także: Rolada drożdżowa z 3 pysznymi wariantami

Ciasto czekoladowe z karmelowymi naleśnikami12
Głosów: 0
Ocena: 0
Twoja ocena:
Oceń ten przepis!
Pyszności
Głosów: 0
Ocena: 0
Twoja ocena:
Oceń ten przepis!
Ciasto czekoladowe z karmelowymi naleśnikami
Wydruk przepisu

Składniki:

Porcje
Ciasto
Czekoladowa masa
Karmelowy sos
Naleśniki

Sposób przygotowania:

 1. Cały proces rozpocznij od przygotowania ciasta. W tym celu połącz ze sobą produkty suche: mąkę, cukier, kakao, sól oraz sodę oczyszczoną.
  Cały proces rozpocznij od przygotowania ciasta. W tym celu połącz ze sobą produkty suche: mąkę, cukier, kakao, sól oraz sodę oczyszczoną.
 2. W drugiej misce połącz wodę, olej i ekstrakt waniliowy.
  W drugiej misce połącz wodę, olej i ekstrakt waniliowy.
 3. Połącz dwie mieszanki i uzyskaną masę czekoladową podziel na trzy formy do pieczenia. Wstaw do piekarnika na 25 minut (temp. 190 stopni Celsjusza).
  Połącz dwie mieszanki i uzyskaną masę czekoladową podziel na trzy formy do pieczenia. Wstaw do piekarnika na 25 minut (temp. 190 stopni Celsjusza).
 4. W międzyczasie przygotuj naleśniki...
  W międzyczasie przygotuj naleśniki...
 5. ...oraz karmel. W tym celu połącz ze sobą na palniku wodę i cukier. Po kilku minutach dodaj śmietankę i na samym końcu masło.
  ...oraz karmel. W tym celu połącz ze sobą na palniku wodę i cukier. Po kilku minutach dodaj śmietankę i na samym końcu masło.
 6. Na przestudzonym cieście rozprowadź sos karmelowy i zacznij układać naleśniki. Pomiędzy każdym naleśnikiem rozprowadź dodatkową porcję sosu.
  Na przestudzonym cieście rozprowadź sos karmelowy i zacznij układać naleśniki. Pomiędzy każdym naleśnikiem rozprowadź dodatkową porcję sosu.
 7. Po ułożeniu kilku naleśników, dodaj kolejne ciasto i znowu naleśniki. Twoja wieża powinna zakończyć się trzecim ciastem czekoladowym.
  Po ułożeniu kilku naleśników, dodaj kolejne ciasto i znowu naleśniki. Twoja wieża powinna zakończyć się trzecim ciastem czekoladowym.
 8. Czas na masę czekoladową, którą zrobisz w mikserze, łącząc: masło, kakao, cukier puder i mleko. Rozprowadź masę na cieście i udekoruj je. Nie zapomnij również o czekoladowej posypce. Wstaw do lodówki na 2 godziny.
  Czas na masę czekoladową, którą zrobisz w mikserze, łącząc: masło, kakao, cukier puder i mleko. Rozprowadź masę na cieście i udekoruj je. Nie zapomnij również o czekoladowej posypce. Wstaw do lodówki na 2 godziny.
 9. Smacznego!
  Smacznego!

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×